وزیر راه و شهرسازی: ۶۴ بیمارستان در دولت تدبیر و امید ساخته شد

سمنان-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۴ بیمارستان در دولت یازدهم و دوازدهم از سوی این وزارتخانه تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد و ۳۰ بیمارستان در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از بیمارستان در دست ساخت مهدیشهر در استان سمنان در پاسخ به خبرنگار ایرنا ابراز داشت: در دوران شیوع کرونا ۱۳ بیمارستان با یکهزار و ۱۰۰ تخت از سوی وزارت راه و شهرسازی ساخته و تحویل وزارت بهداشت شد.
وی ادامه داد: طرح ساخت بیمارستان مهدیشهر به دلایل گوناگون به مدت ۱۴ سال متوقف بود و در یک سال گذشته این تاخیر جبران شد، اقدامات برای تجهیز و بهره‌برداری از این طرح در حال انجام است.
اسلامی بیان کرد: تکمیل بیمارستان مهدیشهر منطبق با آخرین خواسته‌ها کمی زمان‌بر است اما پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیمارستان تکمیل و برای تجهیز در اختیار دانشگاه علوم ‌پزشکی استان سمنان قرار بگیرد.
وی با انتقاد از جانمایی بیمارستان مهدیشهر، افزود: جانمایی بیمارستان شتاب زده انجام شده است و در زمینه دسترسی مردم دارای اشکالاتی است، باید دسترسی ایمن و روان باشد چرا که رفت و آمد به بیمارستان پرشتاب است و باید تمهیدات ترافیکی اندیشیده شود تا رفت و آمد با سهولت و ایمنی لازم میسر شود و نشست و برخاست بالگرد نیز بدون مشکل باشد.
وی بیان کرد: خواسته‌های وزارت بهداشت و درمان متاثر از کرونا تغییر می‌کند به طور مثال برای بیمارستان افزایش تخت و توسعه و یا شرایط ایزوله درنظر گرفته می‌شود و برای ساخت بیمارستان فرصت بیشتری لازم است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه زیرساخت کشور برای رفاه مردم است و امید است این طرح درمانی در مهدیشهر با سرعت تکمیل شود.

در این بازدید علیرضا آشناگر استاندار سمنان ، عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و جمعی از مسوولان شهرستان مهدیشهر حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =