هلال احمر ۴۰۰ هزار بسته معیشتی میان آسیب دیدگان کرونا توزیع کرد

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت: این سازمان در اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا در ۱۰ ماه اخیر ۴۰۰ هزار بسته معیشتی از محل کمک‌های بین المللی و داخلی میان این خانواده‌ها توزیع کرده‌است.

محمد نصیری روز پنجشنبه در حاشیه آیین توزیع یکهزار و ۷۰۰ بسته معیشتی جمعیت هلال احمر در استان بوشهر در گفت وگو با ایرنا افزود: ارزش بسته‌های معیشتی توزیع شده توسط این جمعیت میان نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع کرونا در کشور تاکنون ۱۷۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تا عید نوروز نیز مرحله دیگری از کمک‌ها و بسته‌های معیشتی از سوی مردم و خیران تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اجرای طرح نذر آب گفت: بعضی از شهرستان‌ها از جمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان و خراسان جنوبی به دلیل تغییرات اقلیمی دچار تنش آبی شدند که در این شرایط دسترسی انسان‌ها به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی از بین رفته و این مناطق را با خطر فقر، گرفتاری، بیماری و مهاجرت روبرو کرده بود که در این راستا جمعیت هلال احمر در قالب طرح نذر آب با سه اقدام به ارائه یک سری کمک‌ها پرداخت.

نصیری ادامه داد: در این ارتابط سرجمع تاکنون از محل کمک‌های مردمی و جمعیت هلال احمر ۱۱ میلیارد تومان در قالب طرح نذر آب به استان‌های دچار تنش کمک شده‌است.

وی یادآور شد: ماهیت جمعیت هلال احمر غیر دولتی و به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد کشور به شمار می‌رود که در این ارتباط در زمان حاضر ۲ میلیون داوطلب و جوان در حال کمک رسانی در حوادث طبیعی و بویژه بحث شیوع ویروس کرونا به این جمعیت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با توزیع این یکهزار و ۷۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شمار مجموع بسته‌های حمایتی توزیع شده در این استان در ۱۰ ماه اخیر به ۲هزار و ۵۰۰ بسته می‌رسد.

غلامرضا حاجیانی افزود: این بسته‌های معیشتی و غذایی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه فرنگی است که ارزش هر یک از این بسته‌ها ۴۵۰ هزار تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها