لیگ تندرستی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تاکید فدراسیون در خصوص توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین آحاد مردم، لیگ تندرستی برای نخستین بار در این استان برگزار می‌شود.

ادهم کرد زابلی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در لیگ تندرستی ایران با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در راستای مقابله با کم‌تحرکی و افزایش آمادگی جسمانی همه جامعه تلاش خواهیم کرد اظهارداشت: در اجرای این طرح ملی باید تمام ادارات و هیات‌های ورزشی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم با مشارکت حداکثری ورزشکاران، مربیان، داوران و اقشار مختلف جزو استان‌های پیشرو در لیگ برتر سال ۱۴۰۰ قرار گیریم خاطرنشان کرد: لیگ تندرستی در سیستان و بلوچستان از چهارم بهمن آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و مطالعات انجام شده، حداقل زمانی که باید یک سری فعالیت‌ها انجام تا منجر به تغییر رفتار پایدار شود حدود ۶۴ روز بوده بر همین اساس نخستین دوره لیگ تندرستی ایران در هشت هفته برگزار خواهد شد.

فصل نخست لیگ تندرستی ایران در یک گروه ۳۲ تیمی برگزار خواهد شد و بعد از پایان این فصل، ۱۶ تیم اول در فصل آینده و ۱۶ تیم نیمه پایین جدول در لیگ دسته یک حضور خواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها