خاموشی برق در ۱۱۵ نقطه از شهرستان مشهد

مشهد-ایرنا- سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: در راستای مدیریت مصرف بار در شبکه برق امروز ۲۵ دی ماه بخشهایی از شهرستان مشهد بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه خاموشی احتمالی و موردی برق خواهند داشت.

علیرضا کاشی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا به مدیریت متمرکز و سراسری مصرف برق در مرکز کنترل کشور اشاره و بیان کرد: به منظور پایداری شبکه اعمال خاموشیهای احتمالی و موردی توسط همان مرکز به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از شنبه هفته جاری در برخی از مناطق کشور از جمله مشهد آغاز شده است.

وی ادامه داد: بنا بر اعلام شرکت توانیر اعمال خاموشیهای موردی و احتمالی به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخشهای خانگی، تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاههای کشور است. 

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: اعمال مدیریت مصرف از ابتدای زمستان در وهله نخست برای لامپهای بزرگراهها و معابر اصلی شهر مشهد به صورت یکی در میان انجام گرفت و اکنون علاوه بر معابر، مدیریت مصرف در بخشهای خانگی و تجاری به صورت محدود و موردی انجام می‌شود. 

وی از شهروندان خواست با کاهش حداقل یک تا دو درجه از دمای منزل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تامین انرژی را برای همه مردم فراهم کنند. 

کاشی افزود: برنامه اعمال خاموشی برای هر منطقه از شهر و روستاهای شهرستان مشهد از طریق رسانه‌ها و سایت شرکت توزیع نیروی برق مشهد به اطلاع شهروندان می‌رسد. 

طول شبکه برق در شهرستان مشهد ۱۷ هزار کیلومتر، تعداد ترانسفورماتورها ۱۶ هزار دستگاه، تعداد لامپها ۲۷۳ هزار عدد و مصرف لامپهای آن شش هزار مگاوات ساعت است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =