تعویق طرح آزمایش اجباری کرونا برای مسافران به‌ انگلیس

لندن – ایرنا – وزیر حمل و نقل انگلیس بامداد پنجشنبه اعلام کرد که طرح دولت در خصوص آزمایش اجباری کرونا برای تمام مسافران به این کشور به تعویق افتاد.

به گزارش ایرنا، این طرح قرار بود از ساعت ۴ بامداد روز جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۹ به اجرا گذاشته شود تا فقط مسافرانی وارد انگلیس شوند که نتیجه آزمایش کرونا آن‌ها در ۷۲ ساعت گذشته منفی باشد.

با این حال «گرنت شپس» در ساعات پایانی چهارشنبه شب به وقت محلی انگلیس در توئیتی اعلام کرد که به منظور اعطای فرصت بیشتر به مسافران پروازهای بین‌المللی، اجرای این طرح را به دوشنبه آینده ۲۹ دی ۱۳۹۹ موکول کرده است.

به این ترتیب مسافرانی که مقررات را رعایت نکنند ۵۰۰ پوند جریمه می‌شوند. آن‌ها همچنین باید به مدت ۱۰ روز پس از ورود به انگلیس خود را قرنطینه کنند. با این حال شرکت‌های حمل و نقل، کودکان زیر ۱۱ سال و آن‌هایی که برای مداوا یا همراه بیمار اورژانسی هستند همچنان از اجرای این مقررات مستثنی هستند.

با شیوع افسارگسیخته نوع جهش یافته و مسری‌تر ویروس کرونا در انگلیس، افزون بر ۵۰ کشور مرزهای خود را به روی جزیره بسته‌اند.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی کشورمان سه هفته پیش اعلام کرد که با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروازها بین ایران و انگلیس به حالت تعلیق درآمده است. حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلیس نیز هفته پیش با اشاره به وضعیت اضطراری بهداشتی در این کشور اعلام کرد که پروازها از مبدا انگلیس به ایران همچنان معلق می‌ماند.

دولت انگلیس از دوشنبه هفته گذشته ۱۵ دی ۱۳۹۹ مقررات سختگیرانه‌ای را در سراسر کشور برای مهار کرونا به اجرا گذاشته است. بوریس جانسون با ایراد سخنانی که به‌صورت زنده از تلویزیون پخش شد از مردم کشورش خواست تا بار دیگر در خانه بمانند و مانع گسترش این ویروس شوند.

این درحالیست که آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در انگلیس غوغایی به پا کرده و روزانه بیش از یک هزار نفر در این کشور جان خود را از دست می‌دهند. بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس تاکنون سه میلیون ۲۱۱ هزار و ۵۷۶ نفر به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۸۴ هزار و ۷۶۷ نفر جان باخته‌اند.

اما تحقیقات خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که آمار مرگ‌و میر ناشی از کرونا در انگلیس از مرز ۱۰۰ هزار نفر تجاوز کرده و به ۱۰۱ هزار و ۱۶۰ نفر رسیده است. این آمار شامل داده‌های رسمی وزارت بهداشت انگلیس و بررسی گواهی فوت افرادی است که بر اثر کرونا زندگی خود را از دست داده‌اند.

در این اوضاع و احوال، نخست وزیر انگلیس ساعاتی پیش از شیوع گونه جهش‌یافته و خطرناک ویروس کرونا با منشاء برزیل خبر داد و عنوان کرد که ابعاد این ویروس و اثربخشی واکسن کرونا در برابر آن هنوز روشن نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان