شورای عالی سیاسی یمن تحریم جنبش انصارالله را محکوم کرد

تهران- ایرنا- شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه شب در بیانیه‌ای هشدار داد، تروریستی خواندن جنبش انصارالله از سوی دولت آمریکا، پیامدهای انسانی برای مردم این کشور خواهد داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، در بیانیه شورای عالی سیاسی یمن اقدام آمریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله محکوم شده است.

در این بیانیه آمده است: ما از تلاش‌های دولت آمریکا برای تروریست خواندن انصارالله ابراز تأسف می‌کنیم.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین نسبت به عواقب این اقدام دولت آمریکا هشدار داد و افزود: این تمایل و حرکت خطرناک نه‌ تنها پیامدهای انسانی در یمن خواهد داشت بلکه فرآیند سیاسی در یمن را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در این بیانیه همچنین آمده است: این اقدام دولت آمریکا که آخرین لحظات خود را می‌گذراند، بیانگر آشفتگی و عدم موفقیت سیاست آمریکا در منطقه و نشان از ورشکستگی سیاسی واشنگتن است.

تصمیم جدید آمریکا در حالی اتخاذ می‌شود که عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این ۶ سال تجاوز نظامی ائتلاف سعودی، تاکنون جز شهادت و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در یمن، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار جهان