مقاومت فلسطین تصمیم امارات برای تعلیق خلبان تونسی را محکوم کرد

تهران- ایرنا- گروه‌های مقاومت فلسطین چهارشنبه شب در بیانیه‌ای تصمیم امارات متحده عربی در لغو فعالیت یک خلبان تونسی را که از انجام پرواز به فلسطین اشغالی امتناع کرده بود، به شدت محکوم کردند.

به گزراش ایرنا به نقل از المیادین، در بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطین آمده است: درود بر «منعم صاحب الطابع» خلبان تونسی که از هدایت هواپیمای اماراتی به رژیم صهیونیستی خودداری کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین افزوده‌اند، این اقدام آزاد و آگاهانه، صدای امت اسلامی و وجدان زنده و مقاوم آن را نمایندگی می‌کند.

این بیانیه افزوده است: موضع گیری ننگین و شرم آور امارات متحده عربی را در لغو فعالیت این خلبان به دلیل موضع گیری آزادانه‌اش به شدت محکوم می‌کنیم.

پیش‌تر منابع خبری گزارش داده بودند، این خلبان تونسی که در شرکت هواپیمایی امارات کار می‌کرد، پس از امتناع از پرواز به تل آویو، از کار تعلیق شده است.

خلبان «صاحب الطابع» در صفحه فیسبوک خود نوشت: فعالیت من به عنوان خلبان امارات به دلیل امتناع از شرکت در پرواز به تل آویو به حالت تعلیق درآمد. خدا فقط از من مراقبت می‌کند، پشیمان نیستم.

این اقدام شرکت هواپیمایی امارات خشم و واکنش گسترده تونسی‌ها را به همراه داشت و بسیاری از کاربران و فعالان تونسی این تصمیم صاحب الطابع را تحسین و تمجید کردند.

۲۵ شهریور گذشته بود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از توافق امارات و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد؛ اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمین‌های عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

ناظران معتقدند که توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی که فلسطینی‌ها آن را خیانت و خنجر از پشت به ملت فلسطین خوانده‌اند، با هدف کمک به پیروزی «ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته است، اما در نهایت این توافق به پیروزی او در انتخابات هیچ کمکی نکرده است.

ماه گذشته، وزارت امور خارجه تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ادعاهای مطرح شده درباره عادی سازی روابط با اسرائیل با مواضع رسمی و اصولی جمهوری تونس که حامی آرمان فلسطین و حقوق مشروع ملت فلسطین بوده در تعارض است.

وزارت خارجه تونس یادآور شد که قیس سعید رییس جمهوری بارها در مناسبت‌های مختلف بر حمایت از حقوق ملت فلسطین و حق آنها در تعیین سرنوشت خود و برپایی کشور مستقل به پایتختی قدس شریف تأکید کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار جهان