استاندار: مردم سمنان برای تکمیل طرح‌های راه و شهرسازی توقع ویژه دارند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: امید است با مداخله وزارت راه و شهرسازی، تا پایان عمر دولت تدبیر و امید پروژه‌های ناتمام این حوزه در استان به اتمام برسد.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه چهارشنبه در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان سمنان با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم استان توقع توجه ویژه از این وزارت برای پیشرفت پروژه‌های استان سمنان دارند ابراز داشت: در استان سمنان پروژه‌های مربوط به راه و شهرسازی در اولویت توجه است.

وی افزود: برخی از پروژه‌های استان سمنان ملی است و سهم استان سمنان از پروژه‌ها برابر با سهم سایر استان‌ها است.

استاندار سمنان ادامه داد: استان سمنان در محور ارتباطی غرب و شرق و شمال و جنوب کشور واقع شده و هر سال بیش از ۲۰ میلیون مسافر از این استان عبور می کنند که این ضرورت را ایجاب می‌کند برای پیشبرد پروژه‌ها و ارتقاء نقش استان در اقتصاد ملی اقدام شود.

آشناگر گفت: در پیشرفت پروژه آزادراه حرم تا حرم تلاش خوبی شد، موانع رفع شد و پیشبرد آن با قدرت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به کند پیش رفتن پروژه محور سمنان - فیروزکوه بیان کرد: در کل، پروژه‌هایی که با شراکت سایر استان‌ها انجام شود سریع پیش نمی‌رود و یکی از دلایل کند پیش رفتن پروژه ها کمبود بودجه و اعتبار است.

وی افزود: یکی از مشکلات استان سمنان نداشتن زمین در برخی نقاط استان برای ساخت مسکن است و نیاز است محدوده‌ای به برخی شهرها الحاق شود.

آشناگر بیان کرد:  در زمینه تعیین حریم شهرها مشکل وجود دارد و ضرورت دارد تعیین تکلیف شود و در این زمینه گاهی نیاز است به سمت بلند مرتبه سازی رفت. 

وی ابراز داشت: در برخی شهرستان‌ها مشکلات اساسی در تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در پروژه مسکن مهر وجود دارد.
استاندار سمنان گفت: کیفیت ساختمان هایی که ساخته می شود خوب نیست و نظارت مستمر بر کار پیمانکارها ضرورت دارد زیرا در غیر این صورت هزینه مضاعف برای مردم در پی دارد.

آشناگر ادامه داد: بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر بعد از ۱۰ سال در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و این پروژه در زمان وزارت فعلی راه و شهرسازی پیشرفت خوبی داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستورات ریاست جمهوری، تقویت فرودگاه ها است گفت:  فرودگاه سمنان ایرادات جزئی دارد که به راحتی برطرف می‌شود.

آشناگر گفت: یکی از میراث تاریخی با ارزش و مهم در استان سمنان، تپه حصار دامغان است که عبور ریل راه آهن از وسط این محوطه تاریخی موجب لرزش آن و بروز آسیب‌ و غیرقابل مرمت شدن تپه‌حصار می‌شود.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای بازدید از طرح های زیرساختی در حوزه راه، بافت فرسوده، مسکن و سایر موارد مرتبط با این وزارتخانه ۲ روزه به استان سمنان سفر کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها