بازگشایی‌ مشاغل ۳ و ۴ تدریجی باشد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: از دیدگاه کارشناسی بازگشایی مشاغل ۳ و ۴ باید به صورت تدریجی و با فاصله زمانی انجام گیرد که این موضوع مورد نظر ستاد کرونا است.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت زرد و آبی بسیاری از مناطق کشور، در حال حاضر پیشنهادهایی در کمیته‌های زیرمجموعه ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس، سینماها و سالن‌های تئاتر مطرح شده است اما این پیشنهادها تاکنون قطعی نشده و منوط به تصمیم نهایی ستاد کرونا است.

وی ادامه داد: بی‌شک کم کم محدودیت‌ها باید تعدیل شود اما بازگشایی‌ها نباید به یکباره باشد و از نظر کارشناسی هر کدام از محدودیت‌ها باید به تدریج انجام گیرد.

شیرانی تصریح کرد: در همین راستا به نظر می‌رسد در ابتدا سینماها و سالن‌های تئاتر با ظرفیت محدود فعالیت خود را از سر گیرند و پس از ۲ هفته تالارهای پذیرایی فعال شوند و پس از آن در اسفند مدارس و برخی رشته‌های فنی دانشگاهی که نیاز به واحدهای عملی دارند بازگشایی شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با این وجود تمامی نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی تجمیع شده و ستاد ملی کرونا بر اساس یک خرد جمعی به زودی تصمیمات جدید خود را اعلام می‌کند.

شیرانی در ادامه با اشاره به روند کاهشی کرونا در استان، تصریح کرد: شیوع کرونا در هفته‌های اخیر به کمترین میزان خود طی هفت ماه گذشته رسیده است که این روند طی روزهای گذشته در وضعیت باثباتی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک ۸۱ بیمار مشکوک و مبتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری است که از این تعداد ۱۰ بیمار با شرایط بحرانی در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

شیرانی تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان را ۷۳۰ نفر اعلام کرد  گفت: تعداد بیماران بستری، سرپایی و فوتی ناشی از ویروس کرونا در استان طی ماه جاری نسبت به هفته پایانی آبان بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها