اعتبار درمان بیماران سخت علاج بیمه سلامت لرستان افزایش می‌یابد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: اعتبار خارج از شمول بیماران سخت گذر و سرطانی این استان افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا شاهدخت فتحی بیرانوند روز چهارشنبه در اجلاس ویدئوکنفرانسی مدیران کل ستادی و استانی با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: لرستان ضریب بیکاری و محرومیت بالاتری دارد و نیازمند حمایت و مساعدت مالی بیشتری در مقایسه با استان های توسعه یافته است.

وی در خصوص پرداخت هزینه خسارت متفرقه بیماران بستری در بیمارستان های غیرطرف قرارداد بیان کرد: مبلغی که اداره کل بیمه سلامت لرستان برای این مهم پیش بینی کرده است از مبالغ دریافتی سازمان کمتر می باشد که انتظار می رود ضمن افزایش اعتبار مربوطه، تخصیص سایر اعتبارات نیز به موقع باشد تا باتوجه به مشکلات مالی بیماران ، صورتحساب پرونده های پزشکی بیماران  پرداخت شود.

 وی با اشاره به مشکلات آزمون وسع اظهار داشت: باتوجه به اینکه لرستان یک استان محروم است پرداخت سرانه حق بیمه برای دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی و روستایی، شهروندان آن را به شدت  آزار می دهد و مشکلاتی برای آنان ایجاد کرده است.

حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان لرستان تحت پوشش بیمه هستند که ۶۰ درصد این جمعیت را بیمه سلامت در قالب پنج صندوق روستاییان و عشایر، سلامت همگانی، کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها