علی‌نژاد خطاب به شمشیربازان: چراغ این رشته را روشن نگه دارید

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان خطاب به شمشیربازان، گفت: از نزدیک شاهد سختی‌های رشته شمشیربازی بودم و می دانم موفقیت به راحتی نیست اما سابریست‌ها با تلاش خود چراغ این رشته را روشن نگه دارند.

به گزارش ایرنا؛ تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با کسب عنوان بهترین تیم آسیایی توانست سهمیه تیمی این رشته را برای المپیک توکیو کسب کند.  با این سهمیه سابریست‌های ایرانی در بخش انفرادی هم می‌توانند در رقابت‌ها حاضر شوند.
تیم ایران در حالی سهمیه توکیو را کسب کرد که کشورهایی مانند چین عملا حذف و روسیه فرانسه نیز در انتظار گزینشی هستند.

«مهدی علی‌نژاد» عصر امروز (چهارشنبه) در اردوی ملی‌پوشان حضور یافت. وی در این دیدار خطاب به ملی‌پوشان شمشیربازی، گفت: چراغ این رشته را رشون نگه دارید. شمشیربازی در چند وقت اخیر رشد خوبی داشته، مدیریت و سرمربی خوبی دارد و یکی از امیدهای کسب المپیک است.

وی با اشاره به سختی‌های راه موفقیت این رشته، افزود: از نزدیک شاهد بازی‌های آسیایی شمشیربازی بوده‌ام و دیدم که چقدر این ورزش سخت است. از نظر کیفیت، فدراسیون شمشیربازی شرایط خوبی دارد.

علی نژاد بیان کرد: امیدوارم این رشته در المپیک توکیو مدال کسب کند. امسال ۶۰ درصد بودجه را افزایش دادیم. سال‌های قبل بودجه خوبی به این رشته داده نمی‌شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha