شورای آموزش و پرورش البرز رتبه دوم کشور را کسب کرد

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: شورای آموزش و پرورش این استان در شاخص های عمومی و تخصصی رتبه دوم کشور را کسب کرد.

سالار قاسمی عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش البرز افزود: شورای آموزش و پرورش این استان پس از اصفهان موفق به کسب رتبه دوم شده است.

وی خاطرنشان کرد: شوراهای آموزش و پرورش نقش تسهیل گری در فعالیت های اجرایی این نهاد مهم فرهنگی دارد که در شورای البرز این محور مهم نقش موثری در کاهش مشکلات داشته است.

وی یکی از اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را تحقق نظارت و مشارکت مردم در امور این نهاد، بهره گیری از تمام منابع و امکانات برای ساخت ، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی برشمرد.

وی بیان داشت: قانون تشکیل شوراها ی آموزش و پرورش درششم دی ماه سال ۷۲ در مجلس شورای اسلامی مصوب و در ۲۹ دی ماه به تایید شورای نگهبان رسید.

قاسمی خاطرنشان کرد: شوراهای آموزش و پرورش از نظرتحقق برنامه هاو درآمدهای پیش بینی شده، تصویب سیاستگذاری و برنامه ریزی دراین شورا و عملکرد و اطلاع رسانی به موقع و مطلوب در دبیرخانه و برگزاری کمیته های تخصصی از مبنای ارزیابی شوراهاست.

وی تصریح کرد: امسال برنامه های هفته شورای آموزش و پرورش با شعار" نگاه ملی، تحول منطقه ای " درحال اجراست.

وی یکی از دلایل موفقیت شورای آموزش و پرورش البرز را همراهی، نگاه دلسوزانه و تخصصی استاندار البرز به حوزه آموزش و پرورش دانست.

این نشست مصوباتی چون حمایت ازطرح کوچ " افزایش وزن و چاقی دانش آموزان" و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات بانکی به مدارس غیردولتی استان البرز را به همراه داشت.

۲۴ تا ۳۰ دی ماه به عنوان هفته شوراهای آموزش و پرورش نامگذاری شده است،

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها