آموزش حضوری ۳۷ هزار دانش‌آموز ابتدایی خراسان شمالی از سر گرفته می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: آموزش حضوری ۳۷ هزار دانش‌آموز اول و دوم ابتدایی و ۱۰ هزار هنرجوی استان از اول بهمن از سر گرفته می‌شود.

مهدی مودی، شامگاه پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، آموزش برای دانش آموزان اول و دوم ابتدایی در تمام شهرستان های استان از اول بهمن ماه حضوری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اکنون شهر گرمه در وضعیت آبی و سایر شهرستان های استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، افزود: از ابتدای بهمن‌ماه، کادر اداری و اجرایی تمام مدارس استان در مناطق زرد و آبی موظف به حضور در مدارس هستند.  

وی گفت: آموزش برای پایه‌های اول و دوم مقطع ابتدایی بسیار حساس است و ارائه آموزش در فضای مجازی نمی تواند کفایت کند،  بر این اساس کلاس درس در تمام مدارس اول و دوم در شهرهای زرد و آبی به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.  

مودی با بیان اینکه شمار دانش آموزان در کلاس حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود،  اظهار داشت: حضور دانش آموزان در کلاس هایی که بیش از ۱۰ نفر جمعیت دارند با برنامه‌ریزی مدیران در روزهای هفته توزیع می شود.

وی گفت: آموزش دانش آموزان در مدارس کمتر از ۵۰ نفر جمعیت هم حضوری است.  

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی درباره حضور هنرجویان هنرستانهای فنی حرفه ای و کارودانش در مدارس گفت: آموزش دروس عملی این دانش آموزان از اول بهمن به صورت حضوری خواهد بود.  

بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی تحصیل می کنند که ۱۰ هزار و ۳۴ آنان هنرجویان مشغول به تحصیل در ۸۹ هنرستان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها