کتابخانه‌های سیار در لرستان راه‌اندازی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در این استان یک اولویت اساسی است که با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش ایرنا فرشته طهماسبی روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، خدمات فیزیکی کتابخانه های عمومی همانند بسیاری از مشاغل، با محدودیت هایی مواجه شده است.

وی افزود: اکنون با همت کتابداران، این تهدید به فرصت تبدیل شده است و فعالیت های ترویجی و تبلیغی با موضوع کتاب و کتابخوانی در حجمی گسترده از طریق فضای مجازی انتشار یافت.

طهماسبی با تقدیر از فعالیت های مجازی کتابداران لرستان افزود: طرح «تحویل منابع» با همکاری برخی دستگاه های اجرایی استان در سطح شهرستان ها آغاز شده و استقبال اعضای کتابخانه های عمومی را به دنبال داشته است که تداوم این امر با توجه به گستردگی و وسعت استان، نیازمند ادامه همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه های عمومی است.

وی اظهار داشت: راه اندازی کتابخانه های سیار در استان با توجه به تراکم جمعیت و تعداد کتابخانه های موجود، بسیار ضرورت دارد بنابراین انتظار می رود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای خرید خودرو کتابخانه سیار  در بودجه سال آینده، مساعدت لازم را داشته باشد.

۳۶کتابخانه عمومی نهادی و ۲۰ کتابخانه عمومی مشارکتی با ۶۰۰ هزار جلد کتاب و ۳۰ هزار عضو در لرستان فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها