اصفهان به ۱۰ مدرسه جدید استثنایی نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور گفت: استان اصفهان در راستای استانداردسازی تعداد مدارس به ۱۰ مدرسه جدید استثنائی نیاز دارد.

سیدجواد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در اصفهان افزود: استانداری و آموزش و پرورش استان برای تامین زمین مدارس استثنایی اقدام خواهند کرد  و همچنین ما از طریق خیران هزینه ساخت آنها را تقبل می‌کنیم.

۱۸۴ مدرسه استثنایی در استان اصفهان فعالیت دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور بیان کرد: همچنین ایجاد مرکز جامع تشخیصی، توانبخشی و مشاوره در استان اصفهان، پارک جهت یابی و تحرک و اتاق چند حسی در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی مرکز کامل تولید محتوای آموزشی در بخش کودکان استثنایی به این استان ارایه خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: در حاشیه سفر به این استان بعد از بازدید از ۲ مدرسه اوتیسم و ناشنوایان، سالن ورزشی مخصوص دانش آموزان استثنایی با نیازهای ویژه کلنگ زنی شد.

 وی یادآور شد : در همین راستا به زودی مدرسه جامع آموزش مجازی در استان اصفهان راه اندازی خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از سوی شورای شهر، اتاق بازرگانی، شهرداری و خیران استان اصفهان برای تهیه تجهیزات هوشمند و تبلت تعهداتی صورت گرفت تا برای دانش آموزان نیازمند تبلت تهیه شود.

وی گفت: هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در شورای آموزش و پرورش استان اصفهان برای تهیه تبلت دانش آموزان مصوب شد که این اقدام در راستای عدالت و کیفیت آموزشی نقش آفرینی می‌کند.

حسینی با اشاره به بازگشایی مدارس در شرایط کرونا خاطرنشان کرد: اولویت بازگشایی مدارس سلامت دانش آموزان است، بازگشایی مدارس در شرایط کرونا مشروط به حداکثر ۱۰ دانش آموز در هر کلاس درس صورت می‌گیرد.

اکنون در استان اصفهان پنج هزار و ۶۲ دانش آموز در مدارس استثنایی و سه هزار و ۷۰۰ دانش آمور تلفیقی در مدارس عادی به تحصیل مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها