آمار قربانیان کرونا در انگلیس از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

لندن - ایرنا - آخرین تحقیقات صورت گرفته در انگلیس حاکیست که آمار جانباختگان ناشی از کرونا در این کشور بر خلاف آمار رسمی دولتی اعلام شده از مرز ۱۰۰ هزار نفر در این کشور گذشته است. این در حالی است که نخست وزیر انگلیس از شیوع گونه جهش‌یافته و خطرناک ویروس کرونا با منشاء برزیل خبر داد.

به گزارش ایرنا، "بوریس جانسون" که روز چهارشنبه در پارلمان به سووالات روسای کمیته‌های مختلف پارلمانی این کشور پاسخ می‌داد ، بیان داشت که پرسش‌های زیادی درباره مشخصات این ویروس از جمله اثربخشی واکسن کرونا در برابر آن مطرح است.

به گفته وی ، کارشناسان نگرانند که ویروس جدید مشابه گونه‌های پیشین که در منطقه کنت و آفریقای جنوبی یافت شد از درصد سرایت بالایی برخوردار باشد. او مدعی شد که دولت سرگرم بررسی راهکارهای جلوگیری از شیوع این ویروس است اما از پاسخ به پرسشی درباره اعمال سیاست‌ ممنوعیت‌های مسافرتی طفره رفت.

نخست وزیر انگلیس بیان داشت: همانطور که می‌دانید ما محدودیت های سختگیرانه‌ای را به اجرا گذاشته‌ایم تا از ورود بیماری‌های جدید به کشور جلوگیری کنیم. در رابطه با ویروس برزیلی هم اقدامات مشابهی را صورت خواهیم داد.

این در حالیست که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آمار مرگ‌ و میر ناشی از کرونا در انگلیس از مرز ۱۰۰ هزار نفر تجاوز کرده و به ۱۰۱ هزار و ۱۶۰ نفر رسیده است . این آمار شامل داده‌های رسمی وزارت بهداشت انگلیس و بررسی گواهی فوت افرادی است که بر اثر کرونا زندگی خود را از دست داده‌اند.

در همین حال طبق اعلام تارنمای ورلد مترز به نقل از آمار دولتی انگلیس تعداد کشته های کرونا در این کشور حدود 80 هزار نفر می باشد.

به گزارش وزارت بهداشت انگلیس ، تنها در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۵۶۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. کارشناسان می‌گویند که این وضعیت نشان دهنده شکست محسوس سیاست‌ ها و عملکرد دولت در مدیریت کروناست.

آمار پرشتاب و انفجارگونه ابتلا و مرگ‌ و میر براثر کرونا در انگلیس غوغایی به راه انداخته است. ظرفیت بیمارستان‌های کشور رو به پایان است و پزشکان به ناچار افرادی را پذیرش می‌کنند که شانس درمان بالاتری دارند.

دولت انگلیس بیمارستان صحرایی ناتینگیل در شرق پایتخت را با ظرفیت ۴ هزار تخت راه اندازی کرده اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این ظرفیت جدید هم کفاف موج سرسام‌آور بیماران کرونایی را نخواهد داد.

وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید: مهار کرونا از کنترل خارج شده و تعیین پایان محدودیت‌های کرونایی در این مقطع غیرممکن است. شهردار لندن هم جمعه گذشته وضعیت اضطراری اعلام کرد و خواستار پایبندی مردم به مقررات بهداشتی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جهان