هشدار اوقاف قدس نسبت به طرح صهیونیست‌ها برای یهودی‌سازی مسجدالاقصی

تهران - ایرنا - شورای اوقاف و امور مقدسات اسلامی قدس روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی را که با هدف یهودی سازی این مسجد انجام گرفته است، محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، شورای اوقاف و امور مقدسات اسلامی قدس از رژیم صهیونیستی خواسته است تا از بحران سازی و اقدامات خرابکارانه در مسجد الاقصی پرهیز کند.

این بیانیه افزوده است: نیروهای رژیم اشغالگر اطراف مسجد الاقصی را به یک پادگان نظامی تبدیل کردند و از آزادی عبادت نمازگزاران جلوگیری می کنند.

شورای اوقاف و امور مقدسات اسلامی قدس افزوده است: رژیم اشغالگر به فعالیت های خود برای یهودی سازی اطراف مسجدالاقصی به ویژه در منطقه «قصرهای أموی» شدت بخشیده است.

پیش تر نیز جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره طرح‌های شوم رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی به ویژه طرح تخریب قبه الصخره هشدار داده بود.

برخی منابع عبری زبان فاش کردند که رژیم اسراییل قصد دارد مسجد قبة‌الصخره را تخریب و ساخت معبد موسوم به «هیکل سلیمان» را جایگزین آن کند.

همچنین شهرک‌نشینان صهیونیست روز دوشنبه با حمایت و پشتیبانی نظامیان رژیم اشغالگر قدس، بار دیگر به سوی مسجد الاقصی یورش برده و غیرقانونی وارد این مکان مقدس شدند.

شهرک‌نشنیان صهیونیست هر بار بدون توجه به اعتراضات اداره اوقاف اسلامی قدس، با پشتیبانی پلیس این رژیم به مسجدالاقصی یورش می‌برند، این در حالی است که مسئولان «حماس» تاکنون چندین بار درباره هرگونه تعرض صهیونیست‌ها به این مسجد هشدار داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار جهان