مخالفان استیضاح ترامپ:کشور را بیش از این تجزیه نکنید

نیویورک- ایرنا- مخالفان استیضاح رئیس جمهوری آمریکا بر این عقیده هستند که این اقدام باعث تفرقه و تجزیه بیشتر در کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا، استیضاح دونالد ترامپ برای دومین بار در چهار سال گذشته از صبح چهارشنبه در مجلس نمایندگان آغاز شد.

اتهام مطرح شده برای این استیضاح، «تحریک برای شورش» است که پس از یورش هواداران ترامپ به کنگره در ۱۷ دی ماه و کشته شدن دست کم ۶ نفر شد، در دستور قرار گرفت.

اما همچنان که در تایید پیروزی بایدن در مجلس نمایندگان آمریکا حداقل ۱۲۰ عضو جمهوری‌خواه مخالفت کردند، برای استیضاح ترامپ هم این مخالفت آنها ادامه دارد.

تام کول یکی از آنها است که معتقد است "استیضاح سریع" رئیس جمهوری، زمان کافی برای دادرسی را نمی‌دهد و می‌گوید: این کار ما را بیشتر تجزیه خواهد کرد.

وی افزود روند سیاسی در ایجاد وقایع هفته گذشته، موثر بوده است. رئیس جمهوری ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفته است و چهارشنبه آینده بایدن رئیس جمهوری منتخب، سوگند یاد خواهد کرد.

تام کول نماینده جمهوری‌خواه و عضو ارشد کمیته قوانین مجلس، بحث درباره مقررات استیضاح را اینگونه خاتمه داد که «من با این مقررات و با اقدامات امروز اکثریت مجلس مخالفم».

وی ادامه داد: هیچ جلسه استماعی برگزار نشده است. هیچ شاهدی توضیح نداده است، هیچ فرایند یا فرصتی برای پاسخگویی به رئیس جمهوری داده نشده است. هیچ عضوی قبل از طرح این طرح، فرصتی برای بررسی یا اصلاح مواد آن نداشته است.

این مخالف استیضاح تاکید کرد مجلس باید انتقال صلح آمیز قدرت به رئیس جمهوری جدید را به جای استیضاح رئیس جمهوری قدیمی جشن بگیرد.

کول با اصرار از همکارانش خواست در مورد استیضاح ترامپ رای منفی دهند.

جیسون اسمیت نماینده حزب جمهوری‌خواه دیگر سخنرانی بود که علیه استیضاح صحبت کرد.

وی روند استیضاح را "بی پروایانه" خواند و از نمایندگان خواست تا "مردم را مقدم بر سیاست" قرار دهند. این نماینده جمهوری‌خواه اظهار کرد رئیس جمهور ترامپ هفت روز دیگر ترک می‌کند. بیایید سعی کنیم این ملت را التیام دهیم. بیایید به حرف مردم آمریکا گوش دهیم. اینجا خانه مردم است.

اسمیت ادامه داد: بیایید برای مردم عمل کنیم. این کار به کشور و مردم صدمه می‌زند. به همکاران ما صدمه می زنند. این یک استیضاح بی پروایانه است. این فقط باعث ایجاد نفرت و خشم بیش از هر زمان دیگری خواهد شد.

وی اضافه کرد: وجدان داشته باشید. مردم را بر سیاست مقدم بدارید. این کشور را متحد کنید.

جیم جوردن عضو جمهوری‌خواه و مدافع سرسخت ترامپ که در استیضاج نخست هم به شدت از رئیس جمهوری آمریکا حمایت کرد و گفت دموکرات‌ها به نتایج انتخابات ۲۰۱۶ مورد حمله قرار می‌دهند، در حالیکه از اقدام جمهوری‌خواهان برای انجام این کار در سال ۲۰۲۰ انتقاد می‌کنند.

وی افزود: آنها می‌توانند در سال ۲۰۱۷ به آلاباما اعتراض کنند اما به ما می‌گویند که ما نمی‌توانیم در سال ۲۰۲۱ به پنسیلوانیا اعتراض کنیم؟!

این عضو جمهوری‌خواه آمریکا اظهار کرد: آمریکایی‌ها از استاندارد دوگانه خسته شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جهان