رئیس دارالقرآن: از فضای مجازی برای توسعه فرهنگ قرآنی بهره‌مند شویم

کرمان- ایرنا - رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور ضمن اشاره به اهمیت فضای مجازی برای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: اگر ما قرآنی ها و فعالان این حوزه فضای مجازی و جنگ فضای مجازی را درک نکنیم عرصه را باختیم و به راحتی دشمنان جنگ را بردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ روز چهارشنبه در نشست هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی استان کرمان گفت: فلسفه ایجاد هیات های اندیشه ورز خواهران این است که ما در سازمان تبلیغات اسلامی به این نتیجه رسیدیم که عمده افراد موثر در جامعه بانوان هستند. 
وی افزود: در جنگ سخت شاید نقش آقایان بیشتر باشد، اما نقش بانوان در نورانی کردن نهاد خانواده و جامعه بر کسی پوشیده نیست. 
این مسئول با بیان اینکه ۸۰ درصد جمعیت تشکل های تاثیر پذیر ما را خانم ها اداره می‌کنند، تصریح کرد: باید به خانم ها مسئولیت بدهیم و اگر در اجرا سهم زیادی دارند در تصمیم گیری هم موثر باشند. 
حجت الاسلام اخوان یادآور شد: هیات اندیشه ورز تنها برای فکر کردن نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری هیات اندیشه ورز هم فکر می‌کنند، هم برنامه ریزی و نیز راه های عملکرد را هموار می‌کنند. 
به گفته وی، ما نزدیک ۳۰۰ خانم فعال، قرآنی و مبلغ را در کشور شناسایی کردیم که جمعی از این هیات هم در کرمان هستند. 
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در خطاب به اعضای هیات تاکید کرد: آن موضوعی که باید برایش اندیشه کنید و راهگشا باشد، توسعه فرهنگ قرآنی است، اکثر افراد جامعه قرآن را مقدس می دانند اما تلاوت نمی کنند. 
این مسئول ادامه داد: شاید یکی از دلال کم شدن برکت در زندگی عدم تلاوت قرآن باشد، ما برای رسیدن به جامعه قرآنی نیاز به برنامه های بیشتری داریم. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها