استاندار: "آجر به آجر" ثمره شورای آموزش و پرورش فارس در سطح ملی است

شیراز-ایرنا-استاندار فارس، یکی از خروجی‌های ملی شورای آموزش و پرورش این استان را طرح "آجر به آجر" عنوان کرد و گفت: این پروژه، تکامل یافته طرح صندوق‌های خُرد است که در این شورا مطرح و پیشنهاد شد.

عنایت ‌الله رحیمی، چهارشنبه در حاشیه نشست تقدیر از شوراهای آموزش و پرورش کشور، در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگرچه فارس از خیران کلان بهره‌مند است اما این اندیشه نیز به وجود آمد که ممکن است افرادی با سرمایه‌های خُرد تمایل به مشارکت در مدرسه سازی داشته باشند از همین رو پیشنهاد صندوق مجمع خیرین با عنوان طرح ملی "آجر به آجر" در سطح ملی به تصویب رسید و استان فارس نیز هم اکنون رتبه اول کشور را در این زمینه در اختیار دارد.

وی افزود: وجه تمایز و برتری شوراهای آموزش و پرورش در این است که در آنها افزون بر بخش دولتی، بخش خصوصی و نخبگان حوزه آموزش نیز حضور دارند.

رحیمی اضافه کرد: باوجود اینکه کشور ما در سیستم اداری و تصمیم‌‍گیری تمرکزگراست اما شوراهای آموزش و پرورش به صورت قانونی، اختیار تصمیم‌گیری محلی و بومی دارند و به همین سبب سرعت به نتیجه رسیدن کارها افزایش می‌یابد، امور تسهیل می‌شود و این موضوع در میزان افزایش مشارکت‌ها برای توسعه زیربناها و محتواهای آموزشی اثرگذار است.

استاندار فارس، با بیان اینکه در ۲ سال گذشته، شوراهای آموزش و پرورش در فارس فعال بوده‌اند، گفت: در این حوزه تصمیمات بسیار خوبی در زمینه تجهیز مدارس، جلب کمک‌های خیران، اوقات فراغت دانش آموزان و نیز چگونگی حضور دانش‌آموزان در مدارس در دوران کرونا گرفته شده است.

رحیمی، همچنین به پیشرو بودن فارس در زمینه دریافت عوارض آموزش و پرورش از شهرداری‌ها اشاره و بیان کرد: در این زمینه مصوب شد که دستگاه کارتخوان در خود شهرداری‌ها قرار گیرد و عوارض آموزش و پرورش مستقیما به حساب این نهاد واریز شود.

وی ادامه داد: شهرداری‌های متخلف در این زمینه به سازمان تخلفات اداری معرفی خواهند شد، از این رو بر ضرورت اجرای کامل این طرح در تمام شهرداری‌ها تاکید می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها