یک نفر دیگر در کرمانشاه قربانی کرونا شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه این استان در ۲۴ ساعت گذشته یک فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ داشته است،گفت: تعداد جانباختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون هزار و ۴۳۴ نفر بوده است.

«مهدی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:‌ با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کرمانشاه، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته هفت مورد بیمار مثبت بستری و ۳۳ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.
وی افزود: در همین بازه زمانی ۳۵ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۳۰ نفر هم از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت: هم اکنون ۱۳۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.
به گزارش ایرنا، تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در کرمانشاه ۸۱ درصد کاهش یافت
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در استان گفت: تعداد بیماران بستری در زمان شروع طرح یعنی اول آذرماه ۹۶۰ نفر بود که اکنون به ۱۴۴ نفر رسیده و این به معنی کاهش ۸۱.۶ درصدی تعداد بستری‌ها است.

دکتر «محمودرضا مرادی» توضیح داد که میانگین بستری در روز در آبان ۲۲۷ نفر بوده و در آذر به ۱۰۵ نفر و در دی‌ماه به ۴۵ نفر در روز رسیده است.  

او گفت: میانگین مرگ و میر بر اثر کرونا در استان در آبان ۱۳ نفر در روز، در ۲۵ آذر ۸.۳ نفر و در دی ماه به ۱.۱ نفر در روز رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها