استان کرمانشاه آماده سرمایه‌گذاری گروه صنعتی فاتح است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه طی پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده، استان آماده جذب و ایجاد سرمایه‌گذاری های جدید و بزرگ توسط گروه صنعتی فاتح است و مدیران باید تلاش کنند که زیرساخت‌های لازم را برای این کار فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در جلسه ای با مدیران گروه صنعتی فاتح که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد، افزود: این گروه صنعتی که یکی از گروه های صنعتی و هلدینگ های بسیار بزرگ و از افتخارات سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی در کشور است با توجه به پیگیری های انجام شده در نظر است که اقدام به یک سرمایه گذاری در استان کند.

وی بیان داشت: تمام زیرساخت ها و امکانات لازم برای شکل گیری این سرمایه گذاری در استان باید از سوی ادارات ذیربط ایجاد شود و دستگاه ها نیز تلاش کنند که پاسخ استعلام ها در کوتاهترین زمان ممکن داده شود.

مقام عالی استان ادامه داد: با انجام سرمایه گذاری توسط گروه صنعتی فاتح حداقل هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد و ما مدیران موظف به تسریع در انجام این سرمایه گذاری برای کمک به روند اشتغال در استان هستیم.

بازوند گفت: حتماً در جلسه آینده ستاد سرمایه گذاری استان تمهیدات و تصمیمات لازم برای سرمایه گذاری توسط این گروه صنعتی اتخاذ خواهد شد و آنچه برای ما مهم است کمک به رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان است لذا باید از فرصت سرمایه گذاری توسط گروه صنعتی فاتح برای توسعه و اشتغالزایی استان استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده برای سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری از سوی وزارت نفت در استان گفت: طبق توافقات اولیه صورت گرفته مقرر شده که یک پالایشگاه توسط وزارت نفت در حد فاصل گیلانغرب و سرپل ذهاب و همچنین یک پتروشیمی در نزدیکی پادگان ابوذر سرپل ذهاب احداث شود که تمامی این سرمایه گذاری ها منجر به رونق اقتصادی و اشتغالزایی استان خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: با انجام این سرمایه گذاری های عظیم، محرومیت ها و عقب ماندگی های استان در حوزه اقتصادی جبران خواهد شد و از تمامی مدیران می خواهیم که از فرصت های فراهم آمده برای توسعه، بالندگی و پیشرفت هر چه بیشتر استان استفاده و شرایط را آماده این سرمایه گذاری های عظیم و گسترده کنند.

همچنین در این جلسه سیدمحمدعلی فاطمی مدیر عامل گروه فاتح نیز گفت: خوشبختانه امروز شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در استان کرمانشاه فراهم شده و با توجه به پیگیری ها و تلاش های ویژه استاندار کرمانشاه که برای ایجاد سرمایه گذاری به منظور اتشغالزایی در استان انجام می دهند، امیدواریم ظرف ۲ سال یک سرمایه گذاری متناسب با شرایط استان انجام دهیم که حداقل منجر به ایجاد هزار نفر شغل در این استان شود.  

سرخط اخبار استان‌ها