فغان‌پور: پرونده ویلموتس متهمی ندارد

تهران- ایرنا- مسوول امور حقوقی و قراردادهای فدراسیون فوتبال گفت: آنهایی که بی‌دلیل بر طبل اتهام زنی می‌کوبند و اعضای هیات رییسه فدراسیون را متهم خطاب می‌کنند و خود را در جایگاه قاضی قرار می‌دهند قطعا باید پاسخگوی اعمال و گفتار خود باشند؛ لذا اینجا می‌گوییم که پرونده سرمربی سابق تیم ملی متهمی ندارد.

به گزارش ایرنا، صفی‌الله فغانپور عنوان کرد: فرآیند انتخابات فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای آغاز شد و از روز شنبه ۱۴ دی تا ۲۰ دی به انجام رسید. فدراسیون فوتبال در صدد است تا در یک فضای آرام و به دور از جنجال و مطابق اساسنامه جدید که مورد تایید فیفا است و اعضا مجمع با قاطعیت آن را تایید کرده‌اند انتخابات را برگزار کند.

وی ادامه داد: برخی افراد با اظهارات کاملا غیرقانونی نسبت به اتهام با اعضا هیات رییسه فدراسیون اقدام کرده‌اند. تنها مرجعی که در کشور ما می‌تواند تعیین کند چه کسی متهم است قوه قضاییه است و هر کسی در هر جایگاهی نمی‌تواند به شخص یا اشخاص نسبت اتهام بدهد که در این صورت می‌توان علیه او شکایت کرد.

فغانپور خاطرنشان کرد: هر انسان عادی و حتی کم‌سوادی هم می‌داند صرف تشکیل یک پرونده علیه اشخاص دلیل بر متهم بودن آنها نیست و هر متهمی نیز از حقوق اجتماعی محروم نیست و شرکت در انتخابات نیز یکی از حقوق اجتماعی و شهروندی است و قانون نیز تکلیف افراد را مشخص کرده است. آنهایی که بی‌دلیل دائما بر طبل اتهام زنی می‌کوبند و اعضای هیات رییسه فدراسیون را متهم خطاب می‌کنند و خود را در جایگاه قاضی قرار می‌دهند قطعا باید پاسخگوی اعمال و گفتار خود باشند. لذا اینجا می‌گوییم که پرونده سرمربی سابق تیم ملی متهمی ندارد.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال مطیع تام و تمام قوانین جمهوری اسلامی است ولی نگران دخالت غیرقانونی اشخاص در امور فوتبال است و اگر در این شرایط مشکلی پیش بیاید آنهایی باید پاسخگو باشند که چنین فضایی را به وجود آورده‌اند.

فغانپور تصریح کرد:انتخابات فدراسیون فوتبال در حضور مراجع ذیصلاح کشور و با نظارت ناظران فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد.از همه دوستداران فوتبال و صاحب منصبان تقاضا می‌کنم سعه صدر داشته باشند و اجازه بدهند اعضا مجمع انتخاباتی که جملگی از چهره‌های باتجربه فوتبال کشور محسوب می‌شوند در یک فضای آرام انتخابات را برگزار کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار ورزش