تلاش زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ برای راهیابی به جشنواره تئاتر فجر

تهران - ایرنا - نمایش آخرین بازی توسط زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ با حضور دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، به روی صحنه بازبینی رفت تا در صورت تایید به جشنواره تئاتر فجر راه یابد.  

 به گزارش ایرنا، ‌ مدیر کل زندان های استان تهران اعلام کرد: نمایش آخرین بازی اثر استاد فقید زنده یاد "محمود استاد محمد " برای حضور در جشنواره تئاتر فجر مورد بازبینی حسین مسافر آستانه دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر قرار گرفت.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: این اقدام برای نخستین بار در تاریخ سی و نه سال این جشنواره روی می دهد که دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر جهت بازبینی از اجرای نمایش گروهی از زندانیان وارد زندان می شود.

وی تصریح کرد: امر اصلاح و تربیت مددجویان در زندانهای استان تهران رویکردی فرهنگی داشته و زندانیان با بهترین شیوه و روش و آموزه های تربیتی و فرهنگی بهره مند می گردند.  

مدیرکل زندان های استان تهران ادامه داد: امروزه هنر تئاتر در زندانها تنها برای پرکردن اوقات فراغت نیست بلکه اقدامی آموزشی است تا خلاء های تربیتی آسیب دیدگان اجتماعی را با بیانی هنرمندانه ترمیم نماید.

بنا به این گزارش، نمایش مذکور با بازی و کارگردانی رامین پرچمی و نقش آفرینی گروهی از مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در انتظار اجرا در سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر می باشد.  

شایان ذکر است در صورت کسب نمره قبولی توسط حسین مسافرآستانه که به دعوت اداره کل زندان های استان تهران در این جلسه بازبینی شرکت کرده بود، گروه تئاتر زندانیان این ندامتگاه با نمایش آخرین بازی توان هنری خود را محک خواهند زد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جامعه