موفقیت پدافند غیرعامل در گرو دانش‌محور شدن کارکنان در سازمان ها است

بندرعباس- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: برای موفقیت کامل در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل باید سازمان ها، ارگان ها و به ویژه نهادهای مهم و حیاتی کارکنان خود را دانش‌محور کنند.

علی رئوفی عصرچهارشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان به میزبانی پالایشگاه نفت بندرعباس، هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل را دستیابی و امنیت پایدار عنوان کرد.
وی ادامه داد: امروز می‌توان با دانش کافی همه تهدیدات را خنثی کرد و یا به حداقل رساندن و لازمه آن افزایش دانش و آگاهی کارکنان به ویژه در حوزه‌های تخصصی فعالیت آنان با افزایش مطالعه و بازآموزی های لازم است.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش مردم در دستیابی به امنیت‌ و اهداف برنامه های پدافند غیرعامل بیان داشت: در این حوزه باید برای آموزش جامعه نیز برنامه ریزی کرد و مطالب کاربردی را به صورت ساده و قابل فهم برای اقشار مختلف جامعه بیان کرد.
در این نشست که با حضور سردار ساسانی جانشین و قائم مقام سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد از طرح جامع پدافند غیرعامل استان هرمزگان نیز رونمایی شد.
طرح جامع پدافند غیرعامل هرمزگان سندی راهبردی و عملیاتی با چشم انداز بلندمدت است که پس از شناخت همه جانبه وضعیت موجود و همچنین سطح تهدیدات و آسیب پذیری ها راهبردها سیاست ها و برنامه های کلان توسعه استان را منطبق با اصول پدافند غیرعامل تدوین و در قالب نقشه راه ارائه می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها