امام جمعه سمنان: رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان در اولویت قرار گیرد

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: تعدادی از واحدهای تولیدی استان دچار مشکلات هستند که باید تلاش شود این مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی عصر  چهارشنبه در نشست با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، افزود: رفع مشکلات واحدهای تولیدی یک اولویت است و در شرایط فعلی، اگر بتوانیم مشکل یک مجموعه صنعتی را برطرف کنیم، بهتر از ده‌ها کارخانه ای است که بعدا ساخته می‌شود. 

وی ادامه داد: امروز بیکاری یک افت بسیار بزرگ برای استان‌ها است و سمنان با توجه به قرار داشتن در بین استان های کم جمعیت، از میزان بیکاری کمتری نسبت به دیگر استانهای کشور برخوردار است و این یک امتیاز بزرگ برای استان سمنان محسوب می‌شود. 

آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: استان سمنان از قابلیت، ظرفیت و امتیازهای زیادی برخوردار است و باید تلاش کرد تا از داشته های استان به خوبی محافظت و از آنها نگهداری شود. 

وی افزود: تحقق ۷۰ درصدی اشتغال استان مژده بسیار خوبی برای مردم است که باید در بحث ایجاد اشتغال به تمام مناطق استان و مناطق دوردست و کمترتوسعه یافته و محروم توجه ویژه کرد. 

آیت الله شاهچراغی بر توجه خاص مسوولان به روستاها تاکیدکرد و گفت: مسوولان به روستاهای بزرگ که جوانان بیکار زیادی دارد، توجه ویژه داشته باشند تا جوان روستای برای شغل و کسب درآمد، مجبور به تردد روزانه به شهرهای بزرگ نباشد.‌

نماینده ولی فقیه در استان سمنان تصریح کرد: راه به‌دست آوردن ثواب و پاداش، خدمت برای خدا و داشتن اخلاص در امور است و بدون شک هر فردی که عمل خالص داشته باشد و خدمتش را به خدا تقدیم کند، خداوند نیز پاداش و مزد او را خواهد داد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها