۷۰ درصد تعهد اشتغال استان سمنان با ایجاد هفت هزار شغل محقق شد

سمنان- ایرنا- معاون اقتصادی استاندار سمنان گفت: علیرغم شیوع کرونا در کشور و تحت شعاع قرار گرفتن بسیاری از فعالیت های اقتصادی به‌دلیل این بیماری، استان سمنان برای امسال ایجاد ۱۰ هزار شغل را متعهد شده است که تاکنون بیش از هفت هزار شغل معادل ۷۰ درصد از میزان تعهد استان در حوزه های مختلف محقق شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا شریفی نژاد روز چهارشنبه در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: استان سمنان ، استانی صنعتی با ظرفیت ها و قابلیت های بسیار متنوع است و در برخی از واحدهای صنعتی نیاز شدید به نیروی کار متخصص در برخی مشاغل وجود دارد که تاکنون به‌ دلیل کمبود نیروی انسانی در این گونه موارد ، موفق به جذب آن نشده‌اند.

شریفی نژاد افزود: با توجه به وجود نسبتا زیاد دانش آموختگان مراکز آموزش عالی در سطح استان ، برخی بیکاری های موجود در استان ناشی از عدم رضایت متقاضی از مشاغل پیشنهادی است. 

وی ادامه داد: یکهزار و ۵۰۰ واحد و بنگاه صنعتی در سطح استان فعالیت دارند که تلاش ما همواره بر فعالیت مستمر و پربازده این مراکز است.‌

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان افزود: به منظور رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان، مرکز ۲۴ ساعته ای در سطح استان فعالیت خود را آغاز کرده که تاکنون موفقیت های زیادی حاصل شده است. 

وی ادامه داد: شرایط کرونا و مشکلات کشور، موقعیت سختی را ایجاد کرده است اما این موارد هرگز مانع تولید نیست. 

شریفی نژاد اظهار داشت: در تامین کالاهای اساسی نیز تلاش داریم تا همواره جزو نخستین استانهای کشور باشیم که به‌ منظور تامین این کالاها بر اساس نرخ تصویب شده اقدام کرده اند.‌

وی اضافه کرد: به‌ منظور رصد و کنترل بازار، تفاهم نامه هایی با بسیج و دیگر ارگان های همکار منعقد شده است که بر اساس آن سرکشی و بازرسی های مختلف از مراکز صنفی و تجاری انجام می‌شود. 

شریفی نژاد تصریح کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان سمنان ۶.۷ است که از میانگین ۹.۴ کشوری بسیار پایین تر است.‌

وی افزود: امسال به نسبت سال گذشته، با وجود شرایط کرونایی ، شاهد افزایش ۲۵ درصدی صادرات استان در بخش های مختلف بودیم که نشان دهنده فعالیت خوب صنعت استان است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: این استان طبق آخرین آمارها بالغ بر ۶۵ نوع کالا با ارزش بیش از ۲۲۰ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر می‌کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها