حمایت از شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی باید متعادل شود

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل تاکید کرد که حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی ضروری بوده و در این راستا باید تعادل بین این دو رعایت شود.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز چهاشنبه در جلسه حفظ حقوق بیت‌المال افزود: در واگذاری اراضی برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی دولتی زمین مورد نیاز همراه با زیرساخت‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، در حالی که در شهرک‌های صنعتی خصوصی سرمایه‌گذار مربوطه خود اقدام به تهیه زمین به قیمت معمول منطقه می‌کند و این امر  موجب بروز مشکل  در حمایت از سرمایه‌گذاران بارز می‌شود.

وی در ادامه این جلسه نظارت بر برداشت معادن را ضروری دانست و گفت: لازم است دستگاه‌های مرتبط با تعامل نظارت را بیشتر کرده و روند برداشت را کنترل کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه حفظ بیت‌المال و اراضی ملی با نگاهی دلسوزانه و متعهدانه مورد تاکید قرار داد و گفت: هر یک از حوزه‌ها و دستگاه‌های نظارتی و حقوقی باید قبل از بروز تخلف جلوی وقوع را گرفته و از میزان ورودی پرونده‌های تخلف به دستگاه قضایی بکاهند.

ناصر عتباتی به تخلفات انجام گرفته در از بین بردن اراضی کشاورزی و منابع طبیعی از سوی برخی سودجویان اشاره کرد و افزود: نباید به دلایل غیرضروری و احداث واحدهای مسکونی و گردشگری اراضی کشاورزی و پوشش گیاهی تخریب شود.

وی بیان کرد: اراضی کشاورزی به دلیل تولید مواد غذایی برای استان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای حفظ خودکفایی در این خصوص از تخریب این اراضی جلوگیری و با متخلفان برخورد می‌شود.

عتباتی با بیان اینکه در بحث زمین‌خواری نیز دنبال دانه درشت‌ها هستیم، گفت: برخوردها با متخلفان باید جدی و بازدارنده بوده و از بروز خسارت برای مردم جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها