طرح ملی مسکن اقدامی ارزشمند از سوی دولت تدبیر و امید است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: طرح ملی مسکن اقدامی ارزشمند از سوی دولت تدبیر و امید است که در شرایط اقتصادی سخت، امید را در دل افراد فاقد مسکن زنده کرده است.

سید «علی آقازاده» عصر چهارشنبه در جریان بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از طرح آماده سازی محله یک شهر مهاجران شازند در جمع خبرنگاران افزود: طرح اقدام ملی مسکن خدمتی بزرگ است و باید تلاش شود تا این طرح با بهترین شکل و کیفیت مطلوب در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی بیان کرد: استان مرکزی در راستای اجرای این طرح گام های خوبی برداشته و امروز (چهارشنبه) با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی ۵۰۰ واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران آغاز شد که امید است کمتر از یک سال آتی به متقاضیان واگذار شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: پیش پروانه این واحدها توسط شهرداران صادر شده و پیمانکاران نیز انتخاب شده‌اند و مشکل خاصی برای اجرا وجود ندارد.

آقازاده اظهار داشت: طرح آماده سازی محله یک مهاجران نیز با ۹۶ هکتار زمین در مرحله دوم اجرای این طرح، استعداد بیش از ۶ هزار واحد مسکونی ویلایی و آپارتمانی را دارد.

استاندار مرکزی در حال بازدید از طرح اقدام ملی  مسکن در مهاجران

وی عنوان کرد: پیش بینی شده آماده سازی این طرح نیز تا ۲۰ ماه آتی به اتمام رسد.

«حبیب‌الله طاهرخانی»   معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر عصر چهارشنبه خود به استان مرکزی از روند طرح آماده سازی محله یک شهر مهاجران که استعداد ۶ هزار واحد دیگر برای طرح اقدام ملی مسکن را دارد، بازدید  و چند طرح را در این استان افتتاح کرد.

مهاجران از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از شهرهای جدید کشور به مظنور سکونت فرهنگیان و کارکنان پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه شازند تأسیس شد،  ولی به تدریج  گسترش یافت و در سال ۱۳۸۵ به شهر تبدیل شد.

این شهر واقع در ۲۴ کیلومتری اراک - مرکز استان مرکزی- بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر  ۲۰ هزار و ۳۴۶ نفر جمعیت دارد و از توایع شهرستان شازند محسوب می‌شود.

شهر امیرکبیر  نیز از شهرهای تازه تأسیس است که در فاصله ۳۵ کیلومتری شرق اراک و در بزرگراه اراک – قم واقع شده‌است.

۲۳ هزار و ۱۹۳ نفر در مراحل دوگانه طرح اقدام ملی مسکن (اسفند و آذرماه سال گذشته) در این استان متقاضی بودند و ثبت‌نام کردند.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها