رقابت تنگاتنگ طارمی و اولیویرا برای بهترین شدن؛ معدل مهدی بهتر است

تهران- ایرنا- مهدی طارمی تا به اینجای فصل روی ۱۵ گل تیمش تاثیر مستقیم داشته و دومین بازیکن برتر پورتو بوده اما از لحاظ معدل، او نفر اول تیم فابیو کونسیسائو است.

 به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پورتو شب گذشته(سه شنبه) در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی پرتغال به مصاف ناسیونال رفت و با درخشش مهدی طارمی از شکست گریخت و به برد چهار بر ۲ رسید. ستاره ایرانی پورتو در این مسابقه یک گل زد و یک پاس گل داد.

طارمی که در ابتدای فصل چندان به بازی گرفته نمی‌شد و با فشار رسانه‌ها و هواداران پورتو رو به رو بود که فرصت نصیبش شد؛ حالا به ستاره محبوب فابیو کونسیسائو تبدیل شده و در تمام بازی‌های لیگ و جام حذفی در ترکیب تیمش قرار می‌گیرد. مهدی در ۶ بازی اخیر حضور ثابت داشته در تمام بازی‌ها نمره‌های خوبی بین ۷.۵ تا ۹.۱ را گرفته و موفق شده پنج گل به ثمر برساند و روی چند گل دیگر هم تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بگذارد.

طارمی که هر روز در رسانه‌های پرتغالی و همچنین در فضای مجازی و بین هواداران پورتو القاب جدیدی می‌گیرد و محبوبیتش ۲ چندان می‌شود به تازگی بهترین بازیکن ماه هم شد تا نشان دهد همچنان مانند گذشته به پیشرفت برق‌آسای خود ادامه می دهد. او در این فصل و تا به اینجای کار بهترین مهاجم پورتو و دومین بازیکن موثر تیم بوده است.

مهدی در لیگ ۶ گل زده و پس از سرخیو اولیورا نفر دوم است. در جام حذفی اما هافبک پرتغالی پورتو پنج گل زده و مهدی سه گل. در مجموع ستاره پورتو در خط میانی با ۱۲ گل و چهار پاس گل موثرترین بازیکن تیم و بهترین گلزن است. مهدی طارمی هم با ۹ گل و ۶ پاس گل و تاثیرگذاری روی ۱۵ گل در رده دوم بهترین گلزنان و موثرترین نفرات است.

البته با ذکر این نکته مهم که سرخیو اولیویرا تا به اینجای فصل ۱۸۴۷ دقیقه بازی کرده و مهدی طارمی ۹۸۳ دقیقه در میدان بوده است. یعنی اولیویرا ۸۶۴ دقیقه بیش از ستاره ایرانی و تازه وارد تیم در این فصل در زمین حضور داشته است. در ضمن مهدی طارمی هر ۱۰۹ دقیقه موفق شده یک گل به ثمر برساند و اولیورا هر ۱۵۳ دقیقه. طارمی به صورت میانگین عملکرد بهتری از اولیویرا داشته و بهترین بازیکن پورتو تا به اینجای فصل بوده است. نباید فراموش کنیم که مهاجم اصلی تیم یعنی موسی مارگا در حدود ۱۶۰۰ دقیقه بازی، هفت گل زده و چهار پاس گل داده و از این حیث در مقابل طارمی کاملا عقب افتاده است.

با توجه به نمرات سایت معتبر سوفااسکور، مهدی طارمی با نمره ۷.۳۸ چهارمین بازیکن برتر لیگ پرتغال است. نفر اول پدرو گونچالوس از اسپورتینگ لیسبون است و سرخیو اولیویرا، هم‌تیمی طارمی در رده دوم قرار دارد. رده سوم هم به رایان گالود، بازیکن تیم فارنسه رسیده است. در جدول گلزنان کار طارمی برای تکرار عنوان فصل قبل بسیار دشوار است. پدرو گونچالوس با ۱۱ گل در صدر قرار دارد و مهدی برای رسیدن به این بازیکن باید تلاش بسیار زیادی را انجام دهد. چهار بازیکن هفت گله نزدیک‌ترین تعقیب‌کنندگان بازیکن اسپورتینگ هستند و مهدی به همراه والداشمیت، بازیکن بنفیکا با ۶ گل در جایگاه بعدی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار ورزش