برکت شهید سلیمانی به آثار هنری ارزش معنوی می‌دهد

تهران-ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» گفت: آثار بسیاری به برکت وجود سردار شهید حاج قاسم خلق شده که دارای ارزش معنوی است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام محمد قمی در دیدار از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» گفت: آثار بسیاری به برکت وجود حاج قاسم خلق شده که نمایانگر اتصال به عالم است.

وی گفت: حاج قاسم از محبان ائمه به‌شمار می‌رفت و وجودش منشاء خیر بسیار بود و از زمان شهادت ایشان آثار بسیاری از وی خلق شده از سردیس تا اشعار که همگی دارای ارزش معنوی است.

وی به آثاری که در این مدت کوتاه توسط استاد صادقی خلق شده اشاره کرد و افزود: ما از گذشته‌های دور با آثار استاد صادقی آشنا هستیم و ایشان به دلیل آثار فاخر انقلابی که دارند همیشه در دل انقلابیون نیز دارای ارزش و اعتبار فراوان است و همواره برای ما مانند هنرمندی اسطوره‌ای قلمداد می‌شود. در واقع روایت استاد صادقی غیر از آفرینش اثر هنری همواره منشاء فایده و برکت بوده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در همین زمینه افزود: با افتخار و اشتیاق، اهل هنر دنبال کننده آثار حبیب‌الله صادقی هستند و شجره طیبه هنر انقلابی، محصولاتی است که باید با جان و دل ستود که حاصل اتصال روحی و حال معنوی‌تان است. همواره سپاسگزار حمایت و همراهی‌تان در هنر انقلابی هستیم.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: حضرت آقا برای تمامی آثاری که با موضوع سردار سلیمانی است، ارزش و اعتبار فراوان قائلند و انشالله این اثر را آسمانیان می‌بینند و تحسین می‌کنند و چشم‌روشنی برای حضرت آقا خواهد بود.

حجت الاسلام قمی همچنین از نمایشگاه «سرو بلند انقلاب اسلامی» که حاصل کارگاهی با همین عنوان است که در سال گذشته با همکاری فرهنگستان هنر و دانشگاه اسلامی ایرانی استاد فرشچیان به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی برگزار شد، دیدار کرد.

حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به همراه علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر و چند از مسئولان این سازمان، عصر سه‌شنبه، ۲۳ دی از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» دیدن کرد.

 دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان با مشارکت مؤسسه فرهنگی هنری صبا و موزه هنرهای معاصر فلسطین وابسته به فرهنگستان هنر به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی کارگاه نقاشی‌ با عنوان «در رثای سیمرغ تجلی» برپا کرده است.
 این اثر در چهار پرده با مجموع ۱۰۰ مترمربع خلق و اجرا می شود.

کارگاه «در رثای سیمرغ تجلی» از روز سه‌شنبه ۱۶ دی در نگارخانه خیال مؤسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار فرهنگ