تشکیل کارگروه مشترک ۵۰ نهاد و شرکت امنیتی برای حفاظت از واشنگتن

تهران – ایرنا – رسانه های غربی روز چهارشنبه گزارش دادند که ۵۰ سازمان و نهاد امنیتی دولتی و خصوصی آمریکا برای حفاظت از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب در برابر شورش هواداران تندروی دونالد ترامپ، مرکز مشترک فرماندهی تشکیل داده اند.

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل؛ وزارت دفاع آمریکا،  یگان های واکنش سریع ضدتروریسم، گارد ملی،  پلیس مخفی، پلیس فدرال "اف بی آی" و همچنین شرکت های خصوصی مانند «امتراک» برای بازرسی و نظارت بر قطارها و سکوهای مسافر و بارگیری در میانه نگرانی ها از تروریسم داخلی به این کارگروه مشارکت پیوسته اند.

اعضای این کارگروه روز چهارشنبه برای نخستین بار در ساختمان سازمان پلیس مخفی نشست تشکیل خواهند داد تا صدها تن در نوبت های کاری ۱۲ ساعته برای حفاظت از پایتخت تلاش کنند.

در پی هشدار روز سه شنبه اف بی آی در باره برنامه ریزی تظاهرات مسلحانه از ۱۶ تا دستکم ۲۰ ژانویه (۲۷ دی تا اول بهمن ماه) در برابر ساختمان کنگره همه ایالت های ۵۰ گانه این کشور تدابیر امنیتی را افزایش داده اند و ماموران اضافی پلیس ضدشورش، یگان های واکنش سریع و ویژه و نیروهای گارد ملی در ساختمان های کنگره محلی ایالت های این کشور مستقر شده اند.

 اف بی آی در یادداشت داخلی هشدار داده است که یک گروه، خواستار حمله به ساختمان های ایالتی، محلی و دولت فدرال در صورت برکناری ترامپ شده است.

دستکم تا روز یکشنبه دستکم ۱۰ هزار عضو گارد ملی در واشنگتن دی سی مستقر خواهند شد و پنج هزار تن دیگر نیز در حال آماده باش قرار خواهند داشت. نرده هایی در اطراف ساختمان های تاریخی و مهم پایتخت آمریکا به ویژه ساختمان کنگره آمریکا "کاپیتول"، کاخ سفید و دیوان عالی ایجاد شده، فروشگاه ها ویترین ها و پنجره هایشان را با صفحه های محافظ پوشانده اند و مسیرهای منتهی به اماکن و مراکز حساس بسته شده اند.

در همین حال مقام های امنیتی آمریکا از کشف و بی اثرسازی سه توطئه حمله به ساختمان کنگره پیشاپیش مراسم تحلیف بایدن در روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) پرده برداشتند

گفته می شود نگران کننده ترین این اقدامات محاصره کاپیتول توسط شورشیان مسلح و جلوگیری از ورود نماینده های دمکرات و حتی در صورت لزوم کشتن آنهاست تا جمهوری خواهان بتوانند دولت را در اختیار بگیرند.

قرار است تظاهرات اعتراض آمیز دیگری نیز به یاد اشلی بابیت عضو پیشین نیروی هوایی برگزار شود که هنگام تلاش برای ورود به تالار مجلس نمایندگان در میانه شورش هواداران ترامپ، هدف گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان