عملیات  ۳۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در مهاجران استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - عملیات اجرایی ۳۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن عصر چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

این طرح در فضایی به وسعت ۲ هکتار آغاز شد و مقرر شد ۳۰۰ واحد مسکونی در بلوک های پنج طبقه با زیربنای ۷۵ تا ۹۰ متری در این فضا در مدت یک سال ایجادساخته شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به استان مرکزی و شهر مهاجران، از روند طرح آماده سازی محله یک این شهر که استعداد ۶ هزار واحد دیگر برای طرح اقدام ملی مسکن را دارد، بازدید کرد.

«حبیب‌الله طاهرخانی»  در سفر به استان مرکزی از شهر جدید امیرکبیر هم بازدید کرد و در این شهر نیز عملیات اجرایی ۲۰۰ واحد مسکونی در هشت هکتار با حضور او آغاز شد.

وی  در جریان بازدید از شهر امیرکبیر اراک، مرکز آتش نشانی شهید «بهنام میرزاخان» را نیز افتتاح کرد و عملیات اجرایی تقاطع ورودی شهر امیرکبیر، ایستگاه تصفیه فاضلاب و استخر این شهر نیز آغاز شد.

مهاجران از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از شهرهای جدید کشور به مظنور سکونت فرهنگیان و کارکنان پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه شازند تأسیس شد،  ولی به تدریج  گسترش یافت و در سال ۱۳۸۵ به شهر تبدیل شد.

این شهر واقع در ۲۴ کیلومتری اراک - مرکز استان مرکزی- بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر  ۲۰ هزار و ۳۴۶ نفر جمعیت دارد و از توایع شهرستان شازند محسوب می‌شود.

شهر امیرکبیر  نیز از شهرهای تازه تأسیس است که در فاصله ۳۵ کیلومتری شرق اراک و در بزرگراه اراک – قم واقع شده‌است.

۲۳ هزار و ۱۹۳ نفر در مراحل دوگانه طرح اقدام ملی مسکن (اسفند و آذرماه سال گذشته) در این استان متقاضی بودند و ثبت‌نام کردند.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها