شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم در امر تعلیم و تربیت است

همدان-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسوولان است و همدلی و همراهی این دو زمینه تحقق اهداف بلند نظام تعلیم و تربیت را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، «مصطفی آزادبخت» عصر چهارشنبه در دوازدهمین جلسه شوراهای آموزش و پرورش افزود: شوراهای آموزش و پرورش با بهره گیری از خرد جمعی و ظرفیت های محلی و منطقه ای به ارتقای کمی و کیفی مدارس کمک شایانی می کنند.

وی اظهار داشت: رسالت آموزش و پرورش تامین و تربیت نیروی انسانی ماهر برای جامعه است و بر همین اساس این دستگاه تربیتی و آموزشی افزون بر ساختار اداری خود زیر نظر نظام شورایی به رفع چالش ها و برنامه ریزی برای تامین نیازها می پردازد.

آزادبخت خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش در استان ها زیر نظر استانداران به بررسی نیازها و برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف آموزشی و تعلیم وتربیت آینده سازان می پردازد.

وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش نقش ویژه و تعیین کننده‌ای در استان ایفا می‌کنند افزود: این شورا تاکنون، در راستای بررسی مشکلات و مسائل مربوطه بیش از ۱۲ جلسه با خروجی موفق و تأثیرگذار، برگزار کرده است. 

آزادبخت افزود: شورای آموزش و پرورش استان یکی از شوراهای فعال و پیگیر در سطح کشور است و پیش از این، شورای آموزش و پرورش استان همدان موفق شده تا رتبه برتر را در کشور کسب کند.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری و انجام وظایف محوله می‌توان در روند پیشرفت شورای آموزش و پرورش استان اثر گذار بود ادامه داد: هدایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و حمایت‌های  استاندار همدان، نقش بسزایی در تحقق اهداف شورای آموزش و پرورش استان داشته است

این نشست به مناسبت بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری و «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد.

در این نشست برخی از مدیران پیشکسوت نمونه و برخی اعضای شورای آموزش و پرورش قدردانی شدند.

۲۴ تا ۳۰ دی ماه هفته شوراهای آموزش و پرورش نامگذاری شده است.

قانون شوراهای آموزش و پرورش در ۲۶ دی ماه ۱۳۷۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

این شوراها  به منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره‌گیری از همه منابع و امکانات برای تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و تسهیل در فعالیت‌های اجرایی آموزش و پرورش، در استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها