سخنگوی دولت نجات ملی یمن: آمریکا مادر تروریسم در جهان است

بغداد- ایرنا- سخنگوی دولت نجات ملی یمن با تاکید بر بی اثر بودن تصمیم آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش «انصارالله» یمن تاکید کرد که آمریکا خود مادر تروریسم و حامی آن در جهان است.

به گزارش ایرنا، «ضیف الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن درباره تصمیم آمریکا برای قرار دادن جنبش انصار الله یمن در فهرست تروریسم خود گفت که آمریکا از نظر خود همه ملت یمن را تروریست می داند.

وی با اشاره دفاع جنبش انصار الله یمن از این کشور در برابر تجاوزگری سعودیها و همدستان منطقه ای و غربی اش و حمایت گسترده ملت یمن از این جنبش تصریح کرد: اگر میلیون ها نفری که در میادین مختلف یمن گردهم می آیند، تروریست هستند، پس از نظر آمریکا، ملت یمن تروریست است.

الشامی خود آمریکا را حامی تروریسم در جهان دانست و گفت: آمریکا نیازی ندارد که یمنی ها را در جرگه تروریسم طبقه بندی کند زیرا اساسا از قتل، کشتار و گرسنگی علیه ملت یمن استفاده می کند. آمریکا خود مادر تروریسم و حامی تروریسم در جهان است.

وی که با شبکه تلویزیونی «العهد» عراق گفت وگو می کرد، خاطرنشان کرد: این تصمیم آمریکا تاثیری ندارد زیرا ملت یمن به راه خود برای مقابله با طرح آمریکا ادامه خواهد داد.

«نصرالدین عامر» قائم مقام وزارت اطلاع رسانی یمن نیز به نوبه خود در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العهد عراق به دشمنی آمریکا علیه ملت یمن اشاره کرد و گفت که آمریکا نمی خواهد که جنگ علیه یمن متوقف شود.

وی افزود: این جنگ از شش سال پیش تاکنون با فشار و مدیریت آمریکا ادامه دارد و چیز جدیدی نیست.

خبرگزاری رویترز دوشنبه به نقل از ۳ منبع آگاه گزارش داد که آمریکا قصد دارد انصارالله یمن را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی قرار دهد و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در همان روز اعلام کرد که وزارت خارجه ایالات متحده تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرد.

عربستان با شماری از کشورهای منطقه ای همدست خود از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند.

سعودی ها به همراه همدستان منطقه ای و غربی خود از جمله آمریکا و انگلیس تاکنون باعث شهید و زخمی شدن هزاران یمنی و تخریب گسترده ساختار زیربنایی این کشور و بروز فاجعه انسانی در آن شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار جهان