ظرفیت تعاونی‌های استان سمنان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن استفاده شود

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: ظرفیت تمام تعاونی‌های استان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن به کار گرفته شود.

به گزارش ایرنا،  منوچهر فخری روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان سمنان با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: اجرای مطلوب طرح اقدام ملی مسکن نیازمند همراهی تمامی دستگاه های اجرایی و عزم همگانی است.
وی ادامه داد: سمنان یکی از استانهای موفق کشور در برگزاری جلسات شورای مسکن و طرح اقدام ملی مسکن محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان باید آسیب شناسی شود تا این طرح با جدیت تمام در گام اجرایی قرار گیرد.
فخری تصریح کرد: در قانون اساسی ایران نسبت به برخورداری هر خانوار ایرانی از مسکن تاکید شده است و باید به این‌ نکته مهم توجه داشت که اجرای طرح اقدام ملی مسکن عزم ملی می خواهد.
وی یادآور شد: اگر زمینی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تغییر کاربری داده می‌شود ، منفعت آن برای متقاضی مسکن که قشر کارگر و یا دیگر اقشار شریف جامعه هستند، می سد.
وی تاکید کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده در طرح اقدام ملی مسکن باید دارای کارمزد کمتری باشد و در صورت امکان تسهیلات حمایتی جایگزین در اجرای این طرح لحاظ شود.
فخری خاطرنشان کرد: زمین‌های دولتی در موقعیت خوب و بدون استفاده در استان سمنان وجود دارد که برای ساخت مسکن می توان از این اراضی با تغییر کاربری بهره برد.
وی افزود: اعتمادسازی برای مشارکت مردم برای مسکن سازی به شکل ملی با اتخاذ رویه‌های کاربردی و کارشناسی افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن مصالح ساختمانی با قیمت ارزان در اختیار متقاضیان و سازندگان مسکن قرار داده شود.
ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به منظور شرکت در شورای مسکن استان سمنان، افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره در ایوانکی گرمسار و شرکت در چند جلسه داخلی حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به سمنان سفر کرد.
شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی و اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها