ادارات لرستان پیشتاز صرفه‌جویی در مصرف گاز هستند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ادارات این استان پیشتاز صرفه‌جویی هستند و سایر مشترکان از جمله در بخش خانگی باید همکاری لازم را برای کاهش مصرف در دستور کار قرار دهند.

به گزارش ایرنا کرم گودرزی روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: اکنون وضعیت تولید و مصرف برق در کشور متعادل نیست و یکی از مشکلات اساسی مصرف گاز خانگی است که اگر صرفه جویی رعایت می شد، خاموشی های اخیر رخ نمی داد.

وی گفت: اولویت اصلی صرفه جویی، مصرف گاز خانگی است که دمای رفاه باید بین ۱۸ تا ۲۱ درجه به صورت استاندارد باشد.

وی ادامه داد: از شنبه ۲۷ دی ماه دستگاه‌های دولتی به مدت یک هفته با یک ساعت تاخیر آغاز به فعالیت می‌کنند و یک ساعت قبل از پایان ساعت اداری باید وسایل گرمایشی خود را خاموش نمایند.

گودرزی افزود: هشت هزار و ۳۱۸ مورد بازدید از دستگاه های اجرایی لرستان صورت گرفت که منجر به یکهزار و ۴۱۶ اخطار قطع و یکهزار و ۳۳۸ مورد قطع گاز به دلیل رعایت نشدن اصلاح الگوی مصرف شد.

وی گفت: شرکت ملی گاز ایران طرح های خوبی برای تشویق در مصرف و صرفه جویی مشترکان ارائه داده است که بر این اساس هزینه مصرف کمتر از ۲۰۰ متر مکعب در بخش خانگی، رایگان  خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین مشترکانی که بیش از ۲۰۰ مترمکعب مصرف داشته باشند چنانچه نسبت به متوسط سال ۹۶ و ۹۷ که سال سردتری بوده است صرفه‌جویی کرده باشند با تخفیف ۱۵ درصدی تشویق می شوند.

گودرزی اضافه کرد: طرح ملی بهینه شدن سوخت موتورخانه ها اجرایی شده است و شرکت گاز لرستان آمادگی همکاری با ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری را در این زمینه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها