سبزوار در خطر موج چهارم کرونا قرار دارد

سبزوار- ایرنا- سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: در پی کاهش حساسیت‌ شهروندان، موج چهارم شیوع کرونا در کمین این شهرستان است.

حسین شاد روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در سبزوار افزود: چنانچه شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و تجمع در فضاهای بسته شکل بگیرد موج چهارم کرونا در اواخر بهمن ماه رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه سبزوار هم اینک در وضعیت زرد از نظر کرونا قرار دارد ادامه داد: بازگشایی‌های عجولانه و غیر کارشناسی برخی صنوف نگران کننده است.

سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: با توجه به شناسایی مواردی از ویروس کرونای جهش یافته در کشور و قرارگرفتن در فصل سرما بازگشایی اماکن مختلف همچون تالارها نبازمند بررسی بیشتر است.

وی افزود: بازگشایی تالارها باید از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شود و در شرایط کنونی بازگشایی این مکان‌ها در شهرستان سبزوار ممنوع بوده و طبق قانون تخلف محسوب می شود.

شاد ادامه داد: تاکنون مصوبه ای مبنی بر برگزاری مراسم عروسی و عزا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت نشده و برگزاری هرگونه تجمع در شهرستان غیر قانونی است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها