جنبش فلسطینی «مجاهدان» تحریم های آمریکا علیه انصارالله را محکوم کرد

تهران-ایرنا- جنبش فلسطینی «مجاهدان» با صدور بیانیه‌ای اقدام خصمانه آمریکا علیه انصارالله یمن و قرار گرفتن دادن نام این جنبش در «فهرست تروریستی خارجی» را محکوم کرد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، جنبش فلسطینی مجاهدان امروز در بیانیه‌ای قرار گرفتن نام انصارالله یمن در «فهرست تروریستی خارجی» از سوی دولت آمریکا را به شدت محکوم کرد.

جنبش فلسطینی مزبور بر مخالفت خود با قرار گرفتن نام مخالفان آمریکا و رژیم صهیونیستی در لیست تروریسم تأکید کرد و افزود: آمریکا به خصوص در دوره ترامپ بیشترین اقدامات تروریستی را انجام داده و حامی اصلی تروریسم در جهان است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا نام جنبش انصارالله یمن را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز گفت که این وزارتخانه تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در لیست «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرده است.

بیش از شش سال است که یمن شاهد جنگی است که ۲۳هزار و ۳۰۰ نفر جان خود را در نتیجه حملات ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و با حمایت رژیم صهیونیستی، از دست داده اند و طبق اعلام سازمان ملل ۸۰ درصد جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفری یمن برای زنده ماندن در بدترین بحران انسانی نیاز مبرم به کمک­ های جهانی دارند ولی این درگیری به دلیل مسائل منطقه ای پیچیده تر شده است.

از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴)  عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند که تاکنون ادامه دارد و تلاش نهادهای بین المللی برای خاتمه دادن به آن هر بار با کارشکنی عربستان ناکام مانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار جهان