استانداری تهران: محصولات زنان کارآفرین جنبه صادراتی دارد

تهران- ایرنا- مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران با اشاره به تولید محصولات زنان کارآفرین در این استان اعلام کرد: بسیاری از این محصولات جنبه صادراتی دارد و تلاش داریم این محصولات را به کشورهایی همچون روسیه صادر کنیم.

به گزارش ایرنا، ثریا شارقی عصر چهارشنبه در حاشیه نشست جمعی از تاجران کشور روسیه با زنان کارآفرین و تولید کننده استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: در شهر تهران و ۱۶ شهرستان استان تهران نقش زنان در تولید محصولات با کیفیت و استاندارد و به روز بسیار زیاد است و امروز در این جلسه تعداد اندکی از این افراد به این نشست دعوت شدند.

وی افزود: بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی این جلسه با محدودیت برگزار شد اما از تاجران روسیه دعوت می کنیم از نزدیک در جریان تعدادی از فعالیت زنان کارآفرین استان تهران بازدید کنند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران ادامه داد: به دعوت وزارت صمت پنج نفر از تاجران برتر کشور روسیه در روزهای اخیر به ایران آمدند و بدلیل محدودیت زمانی ما تنها گوشه ای از فعالین زنان کارآفرین و تولید کنندگان برتر را به نمایش گذاشتیم.

به گفته وی، قرار کشور در شهر داغستان روسیه یک مرکز تجاری ایران ایجاد شود و با حمایت دولت روسیه زنان کارآفرین می توانند بدون پرداخت مالیات و عوارض گمرکی محصولات خود را به روسیه ارسال کنند.

شارقی خاطرنشان کرد: بدلیل اینکه شهر داغستان روسیه مسلمان نشین است این شهر برای صادرات محصولات کار آفرین انتخاب شده است.

وی تاکید کرد: برگزاری این جلسه و سفر تاجران روسی به تهران می تواند صادرات را آن کشور تسهیل کند و با توجه به اینکه تنها درصد کمی از سهم صادرات به این کشور داریم این جلسه و سفر می تواند زمینه ساز تبادلات تجاری شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران یادآور شد: در این جلسه تعدادی از زنان کارآفرین استان تهران در زمینه پوشاک، چرم، مواد خوراکی و غذایی محصولات خود را معرفی کردند که مورد استقبال هیات تجاری روسیه قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها