میهمانان مراسم عروسی در ششتمد خراسان رضوی به کرونا مبتلا شدند

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در پی برگزاری مراسم غیر قانونی عروسی در بخش شامکان شهرستان ششتمد در غرب خراسان رضوی نتیجه آزمایش پنچ میهمان این مراسم مثبت اعلام شده و در بیمارستان بستری شده اند.

فاطمه نوده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون از حدود ۷۰ نفر که در این مراسم حضور داشته‌اند آزمایش کرونا گرفته شده که احتمال افزایش تعداد مبتلایان وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا برپایی تجمع در سبزوار ممنوع است و چنانچه دستورالعمل جدید برای برگزاری مراسم عروسی و عزا و تجمع اعلام شود به  شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما به شهروندان توصیه می‌شود از حضور غیر ضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها