تربیت دینی و قرآنی دانش‌آموزان باید محور فعالیت‌های آموزشی تربیتی باشد

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تربیت قرآنی و دینی دانش آموزان از طریق ارتباط خانواده ها و معلمان باید محور فعالیت های آموزشی و تربیتی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار مدیرعامل و اعضای هیات امنای موسسه دارالحافظین قرآن کریم ارومیه با قدردانی از تلاش های انجام گرفته در ترویج تربیت قرآنی دانش آموزان افزود: طرح تربیت قرآنی که به همت این مؤسسه آغاز شده، بسیار مهم و ارزشمند است.

وی اضافه کرد: البته این طرح نباید نیمه تمام و ابتر بماند و باید تلاش کنید در به ثمر نشستن این طرح تمام توان خود را به کار ببندید و از ظرفیت همه مجموعه ها به خوبی بهره مند شوید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: استفاده از تجربیات کارشناسان و متخصصان در استان های دیگر  که توانسته اند شیوه آموزشی و تربیتی مشابهی را انجام دهند، می تواند در پیشبرد اهداف و به ثمر رسیدن این طرح کمک مؤثری باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه و طلاب در تربیت قرآنی دانش آموزان نباید فراموش شود  و باید با ارتباط وثیق با روحانیون و حوزه های علمیه، هدف گذاری های دینی و قرآنی خود را به نحو مطلوب شکل دهید.

وی افزود: مهمتر از دانش آموزان و دانشجویان، اساتید و معلمان هستند و چنانچه بتوانید معلمان و اساتیدی با نگرش دینی و قرآنی تربیت کنید، سریع تر و مطمئن تر به هدف اصلی طرح خواهید رسید.

به گزارش ایرنا، موسسه دارالحافظین از موسسات فعال قرآنی در ارومیه  است که سالانه صدها نفر از خدمات آموزشی آن برخوردار می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها