وظایف شورای بخش مرکزی مشهد به شورای اسلامی شهرستان واگذار شد

مشهد- ایرنا- بخشدار مرکزی مشهد گفت: با گذشت یک سال از تعطیلی شورای اسلامی بخش مرکزی مشهد، امور و وظایف این شورا به شورای اسلامی شهرستان واگذار شد.

ابوطالب سرابیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای بخش مرکزی مشهد طی یک سال گذشته به دلیل پاره‌ای مشکلات فعالیتی نداشت لذا با نظر مشورتی وزارت کشور وظایف آن به شورای بالادستی که شورای اسلامی شهرستان مشهد است واگذار گردید.

وی ادامه داد: بخش مرکزی مشهد ۲۰۳ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد اما در حال حاضر ۱۸۱ روستای آن دارای شورای اسلامی هستند و امور ۲۱ روستای فاقد شورا به دلیل ابطال انتخابات یا انحلال شورای آنها توسط شورای بخش مرکزی اداره می‌شدند. 

بخشدار مرکزی مشهد گفت: با توجه به تعطیلی شورای بخش مرکزی، اداره امور این روستاها با مشکل مواجه شده بود که امیدواریم این مشکلات با ورود شورای فرادستی برطرف شود.

وی افزود: بر اساس نظرسنجی عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت بخش مرکزی مشهد بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر است.

بر اساس اعلام فرمانداری مشهد از تیر ماه پارسال بازداشت اعضای شورای بخش مرکزی مشهد به خاطر برخی اتهامات مالی آغاز شد و در نهایت چهار عضو از پنج عضو این شورا در شهریور ماه ۹۸ استعفا دادند و این شورا بیش از یکسال است که هیچ جلسه رسمی برگزار نکرده است.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت شامل سه بخش مرکزی، احمد آباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستاست و کلانشهر مشهد هم با ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها