رهایی از واردات با احیای مرغ آرین ممکن می شود

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی گفت: احیای مرغ آرین داخلی موجب رهایی کشور از وابستگی به واردات جوجه مرغ گوشتی می شود، ضمن اینکه از سالیان گذشته در شمال کشور پرورش یافته است.

« محمدمهدی برومندی» روز چهارشنبه در نشست خبری خود درباره ادعای برخی مبنی بر اینکه مرغ آرین ضریب تبدیل مناسبی ندارد و با سایر نژادهای جوجه گوشتی در بازار  قابل رقابت نیست افزود: پرورش مرغ آرین از سالیان گذشته در یکی از استان های شمالی کشور به اجرا درآمد و از گذشته پاسخگوی نیاز کشور است.

 سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بی توجهی به این لاین باعث افزایش وابستگی به خارج از کشور شده ، اضافه کرد: این موضوع در سطح کلان کشور و وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گیری شده و اجرایی می شود.

برومندی ضمن تاکید براینکه استفاده از ظرفیت های داخلی می تواند میزان وابستگی کشور را به واردات مرغ آرین کاهش دهد، تصریح کرد: اکنون برای احیای مرغ آرین تلاش می شود از فناوری ها و روش های جدید بهره مند شویم که قابلیت اجرا دارد.

 سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق برآوردهای وزارت جهاد کشاورزی مرغ آرین ۵۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند و برای سالهای آینده توسعه این نژاد داخلی در دستور کار است.

برومندی اضافه کرد: کشور برای رفع وابستگی به خارجی ها باید از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی مانند مرغ آرین استفاده کند.

به گزارش ایرنا، سال گذشته (۱۳۹۸) بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار اقتصاد