۲ هزار و ۷۱۱ زندانی در آذربایجان‌غربی به تولیدکننده تبدیل شده‌اند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۷۱۱ زندانی شاغل و مولد در زندان‌های استان در حال فعالیت هستند که ۴۰ درصد زندانیان در استان را شامل می‌شوند.

حمزه بروجنی روز چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور مختاری مدیر عامل جدید بنیاد تعاون کشور و شمس مشاور رییس سازمان زندانهای کشور در حوزه اشتغال افزود:  تنها ۱۰ درصد تا تحقق هدف نهایی ۵۰ درصدی ترسیمی از طرف سازمان زندان ها با این موضوع فاصله داریم.

وی اظهار کرد: ظرفیت استان از لحاظ ایجاد شغل و توانمندسازی زندانیان بسیار مستعد است که با شرایط موجود دارای رتبه خوبی از لحاظ اشتغال در کشور هستیم.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴ سوله هزار مترمربعی در مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان آماده تجهیز است که با تجهیز این مراکز شمار زیادی از زندانیان مشغول به فعالیت خواهند شد.

بروجنی گفت: این امر در سند تحول قوه قضاییه و چشم انداز اشتغال ۵۰ درصدی زندانیان سهم بسزایی داشته و بیش از سهم تعیین شده خواهد بود.

خسرو مختاری مدیرعامل بنیاد تعاون حمایت از زندانیان کشور، هدف برنامه کاری خود را برنامه ریزی برای اشتغال زندانیان دانست و افزوود: توسعه اشتغال گروهی و افزایش اشتغال تا سقف ۱۰۰ درصد مد نظر ما قرار دارد.

در پایان این جلسه روسای زندان ها به بیان نقطه نظرات و مشکلاتی که در حوزه اشتغال داشتند نکاتی را بیان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها