تلاش شهرداری ساوه برای استقرار ضایعات فروشان در شهرک بازیافت

ساوه - ایرنا - معاون خدمات شهری شهرداری ساوه گفت: تلاش ها برای انتقال و استقرار ضایعات فروشان درون شهر به محل شهرک بازیافت واقع در منطقه احمدآباد تا پایان امسال در جریان است.

به گزارش ایرنا، «محسن مددی» روز چهارشنبه در جلسه مدیریت پسماند شهرستان ساوه که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: شهرک بازیافت زباله برای نخستین بار در شهرستان ساوه در حال احداث است و مشکل آب و برق این پروژه نیز در آینده نزدیک برطرف خواهد شد.
وی افزود: جمع‌آوری ضایعات فروشان ساوه با اولویت واحدهای فعال در ورودی شهر در دستور کار است که امیدواریم تا پایان سال شرایط استقرار ضایعات فروشان در شهرک بازیافت فراهم شود.
معاون خدمات شهری شهرداری ساوه ادامه داد: براساس آمارها به استثنای زباله عفونی، روزانه ۱۲۰ تن زباله خانگی در شهر ساوه تولید می‌شود.
وی بیان کرد: ۲ پیمانکار مسئولیت جمع‌آوری پسماندهای خانگی را برعهده دارند که تمام زباله‌ها به صورت مکانیزه توسط دستگاه سیم ‌تریلر به سایت پسماند شهرداری منتقل می‌شوند.
به گفته مددی، زباله‌های عفونی پس از بی‌خطرسازی به ایستگاه دفن منتقل می‌شوند و نصب ۲۰۰ سطل زباله نیز در سطح شهر تا پایان سال در دستور کار است.
معاون امور عمرانی فرماندار ساوه نیز در این جلسه گفت: احداث ایستگاه موقت پسماند در منطقه غرق‌ آباد در دستور کار قرار دارد که در این زمینه می‌توان از توانمندی و اعتبارات دهیاری‌ها استفاده کرد.
«مهدی الیاسی» ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی و روند اجرایی این پروژه، امیدواریم ایستگاه پسماند موقت غرق‌آباد تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه نیز گفت: چهار دستگاه اتوکلاو در بیمارستان‌های شهرستان برای عملیات بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی فعال هستند.
نصرالله مقیاسی ادامه داد: جمع‌آوری پسماندهای عفونی درمانگاه‌های خصوصی، مطب‌ها و آزمایشگاه‌ها در مرحله اخذ مجوز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها