۲۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84184601
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر راه و شهرسازی وارد استان سمنان شد

سمنان- ایرنا- «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی عصر چهارشنبه در سفر ۲ روزه به منظور بازدید از طرح‌های حوزه راه، شهرسازی، مسکن و طرح‌های عمرانی مختلف به استان سمنان وارد شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی بدو ورود به استان سمنان از سوی منوچهر فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان، عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران استانی مورد استقبال قرار گرفت.

بازدید از روند اجرای محور ارتباطی در حال تکمیل سمنان- فیروزکوه، سمنان- سرخه، دامغان- معلمان، حضور در  نشست بررسی وضعیت طرح‌های اجرایی در استانداری، بازدید از بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر و بازدید از روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سمنان است.

وزیر راه و شهرسازی ظهر پنجشنبه، بعد از بازدید از طرح‌های در دست ساخت در شهرستان سمنان و شهرستان‌های همجوار، به شهرستان شاهرود سفر خواهد کرد.

حسین دهقان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ثبت‌نام ۸۵۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در غرب استان با پرداخت آورده اولیه ۴۰۰ میلیون ریالی نهایی شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان، مساحت بافت فرسوده و محدوده هدف استان سمنان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری ۲ هزار و ۵۲۹ هکتار است  که ۶۷۴ هکتار از مساحت بافت فرسوده مربوط به بافت تاریخی،  یکهزار و ۵۰۴ هکتار مربوط به بافت فرسوده و ۳۵۱ هکتار مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی است که در مجموع ۳۲ درصد از جمعیت شهری استان معادل ۱۷۸ هزار نفر در بافت فرسوده سکونت دارند.

به گزارش ایرنا، استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار کیلومتر راه روستایی دارد.

۶۶۰  کیلومتر از مسیر اصلی تهران - مشهد در استان سمنان واقع شده که سالانه نزدیک به ۱۵ میلیون زائران امام رضا (ع) از این محور تردد می کنند. 

استان سمنان هشت شهرستان و ۲۰ شهر دارد که از این تعداد ۱۷ شهر استان دارای بافت فرسوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها