بنیاد برکت ۱۳۵۴ طرح اشتغالزایی در مناطق محروم هرمزگان ایجادمی کند

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت تا پایان سالجاری یکهزار و ۳۵۴ طرح اشتغالزایی اجتماع محور با اعتبار ۲ ‌هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و روستای هرمزگان ایجاد می‌کند.

مرتضی نیازی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: با بهره برداری کامل از این تعداد طرح، چهار هزار و ۶۲ نفر در استان هرمزگان صاحب شغل می‌شوند.
وی بیان داشت: در حال حاضر ۹۶۸ طرح با ۲ هزار و ۹۰۴ اشتغال در هرمزگان به بهره برداری کامل رسیده و ۳۸۶ طرح دیگر نیز در دست اجرا می‌باشد.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهارداشت: شهرهای بشاگرد، میناب، قشم و سیریک و ۶۴ روستای استان هرمزگان هم اکنون تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور این بنیاد قرار دارند.هرمزگان

سرمایه‌گذاری ۹۱۰ میلیارد ریالی برای طرح‌های اشتغالزایی هرمزگان


معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت از فعالیت هشت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در هرمزگان خبر داد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری کل برای راه‌‎اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم استان ۹۱۰ میلیارد ریال است.
نیازی در تشریح رسته های شغلی ایجاد شده در مناطق محروم هرمزگان بیان کرد: بیش از نیمی از کسب و کارهای ایجاد شده در زمینه مشاغل فنی و خدماتی است.
وی بیان داشت: پرورش دام سبک، تولیدی پوشاک، صنایع دستی، کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی، پرورش شتر و آبزیان به ترتیب بیشترین سهم را از شغل‌های برکت در هرمزگان به خود اختصاص می‌دهند.
این مسوول خاطرنشان کرد: ۴۸ درصد از کارآفرینان بنیاد برکت در استان هرمزگان را زنان تشکیل می‌دهند.

راه اندازی ۹۰ هزار طرح در مناطق محروم و روستایی کشور


 معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت  خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تاکنون ۹۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده که باعث ایجاد ۲۷۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق شده است.
نیازی یادآورشد: برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی ۸۱ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت در ۲۷۵ شهرستان و هفت هزار و ۴۸۰ روستا در ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی فعالیت می‌کند.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها