استاندار کرمانشاه بر تسریع در اجرای پروژه تجاری فیروزه تاکید کرد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه بر حل مشکل پروژه فیروزه و تسریع در اجرای آن تاکید کرد و گفت: این پروژه تجاری که چندین سال است عملیات ساخت آن متوقف شده باید هرچه سریعتر مشکلات موجود بر سر راه اجرای آن برطرف شود.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برای حل مشکل اجرای پروژه فیروزه کرمانشاه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، شهردار کرمانشاه، مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیرعامل توسعه عمران برگزار شد، اظهار داشت: باید با ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم در راستای امیدآفرینی به جامعه نهایت تلاش خود را بکار گیریم و به طور قطع اجرای پروژه‌های شهری، نقش بسیار مهمی در ایجاد امید و نشاط در شهرها دارد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: شهرداری چنانچه در نظر دارد که برای روتق بخشی به این پروژه امتیازاتی قایل شود باید حتماً به صورت شفاف به همه اعلام و تمهیدات لازم را برای تسریع در اجرای این پروژه اتخاذ نماید.

وی با تاکید بر این مطلب که باید کارها و برنامه های خود را در راستای ارایه خدمات بیشتر به مردم و امیدآفرینی به جامعه قرار دهیم، افزود: ایجاد امکانات و زیرساخت های شهری نقش بسیار مهم در ایجاد امید برای مردم دارد لذا اتخاذ تمهیدات لازم برای تسریع در اجرای پروژه فیروزه کرمانشاه ضروری است.

در این جلسه مقرر شد شرکت عمران توسعه کرمانشاه بررسی های لازم را برای اخذ اختیارات لازم از شهرداری کرمانشاه انجام و گزارش این برنامه را در جلسه هفته آینده ارایه نماید.   
به گزارش خبرنگار ایرنا، پروژه مجتمع تجاری فیروزه شهر کرمانشاه که خاک‌برداری آن از سال ۸۷ آغاز شده است، کماکان بلاتکلیف و در انتظار ساماندهی است.

فیروزه یکی از پروژه های قدیمی و بزرگ کرمانشاه محسوب می شود که با زیربنای ۵۶ هزار مترمربع در زمینی به مساحت هفت هزار متر در خیابان مدرس و در جوار مسجد جامع این شهر واقع شده است.

از سال های ابتدای دهه ۸۰ طراحی ها و مباحث مختلف برای ساخت مجتمع تجاری فیروزه مطرح بود تا در نهایت، کار خاک‌ برداری آن از سال ۸۷ و کار ساخت اسکلت آن از سال ۹۰ آغاز شد.

اسکلت بتنی و سقف های این مجتمع تجاری تاکنون در پنج طبقه زیرزمین و  سه طبقه بالای زمین احداث شده اما از اواسط سال ۹۴ تاکنون راکد باقی مانده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها