کاهش مبتلایان به کرونا در دالاهو نتیجه همکاری آگاهانه مردم است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: وضعیت آبی این شهرستان در زمینه ابتلا به ویروس کرونا و کاهش آمار مبتلایان نتیجه مشارکت آگاهانه و احساس مسوولیت مردم و فداکاری مجموعه بهداشت و درمان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کرم محمدی روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا دالاهو افزود: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه این شهرستان به بهترین وجه ممکن اجرا شده و مردم موثرترین نقش را در اجرای صحیح این طرح عهده دار بودند.
وی اظهار داشت: میزان بستری های شهرستان دالاهو در آذر ماه ۱۶ نفر بوده که با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ۲۴ روز گذشته این میزان به چهار نفر کاهش پیدا کرده است.
نماینده عالی دولت در دالاهو گفت: تعداد فوتی های مبتلایان به ویروس کرونا در آذر ماه در شهرستان دالاهو ۶ مورد بوده، اما در دی ماه این تعداد به ۲ نفر کاهش پیدا کرده است.
محمدی ادامه داد: در جریان این طرح مجموعه بهداشت و درمان با همکاری سایر دستگاه ها به ویژه بسیج سپاه شهرستان دالاهو، غربالگری را به تعداد سه هزار و ۱۹۱ نفر در ۶ هزار و ۳۵۳ خانوار انجام داده اند.  

وی گفت: اهتمام مردم و فداکاری مجموعه ادارات ذی ربط به ویژه شبکه بهداشت و درمان و بسیج و سپاه پاسداران دالاهو وضعیت شهرستان را از زرد به آبی تغییر داده که به طور حتم تداوم این وضعیت به میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط همگان بستگی دارد.
او ادامه داد: تغییر وضعیت شهرستان کاملا شکننده است و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، آن را دستخوش تغییرات می کند.
وی گفت: تیم های نظارتی مشخص شده، مکلف به بازرسی میدانی و نظارت دقیق بر نحوه رعایت دستورالعمل های ابلاغی هستند.

دالاهو در غرب کرمانشاه بیش از ۳۶ هزار تن جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها